Hlavní navigace

ZDF a Das Erste spustily na satelitu promo smyčky v HDTV

7. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 8. 2009

UVNITŘ VIDEO V HDTV Německé veřejnoprávní stanice ZDF a Das Erste spustily v minulých dnech na satelitu Astra 19.2 st. vých. promo smyčky svých chystaných HDTV kanálů. Zatímco první jmenovaný se zaměřuje na plnoformátový program – sportovní pořady, dokumenty, seriály a filmy, druhý z nich je věnován více historii a sportu. Oba kanály budou vysílat v době od 15. do 23. srpna.

Uvedené datum nebylo zvoleno náhodou, protože v tomto časovém rozmezí se bude v Berlíně konat atletické mistrovství světa a německá veřejnoprávní TV si chce při této příležitosti vyzkoušet své nové vysílací technologie. Na trvalé vysílání v HDTV však přejde až v příštím roce se zahájením olympiády ve Vancouveru, tedy stejně jako Česká televize. Programy už naladí v současné době také všechny HD set-top-boxy, protože stanice přešly z testovacího vysílání do ostrého provozu.

Parametry příjmu: 11362/H, SR 22000, FEC 2/3, kódování žádné

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.