Hlavní navigace

ZDF: HDTV přes DVB-T v současné době ne

25. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 6. 2009

Nabízet v současné době v Německu formát obrazu ve vysokém rozlišení (HDTV) prostřednictvím terestrické digitální televize (DVB-T) není na pořadu dne. Pro server DiGITAL fernsehen to uvedl výrobní ředitel ZDF Andreas Bereczky. Nabídka HDTV se v současné době zaměří na satelit, IPTV a digitální kabel, ale DVB-T není skutečně vhodným distribučním prostředkem. Nyní by také zabralo více místa.

ČTĚTE TAKÉ: ZDF potrvá přechod na HDTV pět let, první přenosy již v srpnu

V současné době je to otázka pěti a více let, uvedl Bereczky. Německá veřejnoprávní televize tak přistupuje k HDTV prostřednictvím terestrické sítě jako její tuzemská kolegyně a představitelé Českých Radiokomunikací. Vysílat kanál pozemně bude vhodné až se zavedením standardu DVB-T2. Již zanedlouho se však mohou na HDTV obsah těšit čeští diváci právě prostřednictvím satelitu, kde bude stanice vysílat nekódovaně. Od 4. do 9. září bude svůj signál šířit opět EinsFestival HD.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).