Hlavní navigace

Na zdražení kabelové televize reagují nákupem satelitu

24. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 3. 2009

Obyvatelé v Benešově a ve Vlašimi reagují na zdražení služeb kabelové televize nákupem satelitních přijímačů. Podle Benešovského deníku se některé panelové domy ve Vlašimi ozdobily množstvím satelitních parabol. Existují tu už i bytové domy, kde je téměř polovina bytů vybavena satelitním přijímačem.

K TÉMATU: RIO Media výrazně zdražila kabelovou TV, ale také modernizují

KL22 hlasovani

Kabelová televize v Benešově a ve Vlašimi za posledních půl rok podstatně zdražila. Například nejmenší programová nabídka AV Mini se zvedla o 190 procent a na duben chystá společnost FCA další, teď už mírnější zvýšení cen,“ informuje Benešovský deník. Jako důsledek začali lidé ve větší míře nakupovat digitální satelitní přijímače a umísťovat individuální paraboly vedle oken svých bytů.

Generální ředitel kabelové společnosti FCA a Rio Media Petr Opletal řekl, že v souvislosti se zvýšením cen jeho firma zaznamenala negativní reakce. „Jedná se ale jen se o velmi malé procento zákazníků. Z úbytku zákazníků strach nemáme, naopak věříme ve výrazný růst počtu dalších zákazníků.“ Dodal, že jeho společnost míní modernizovat kabelové sítě a nabídnou služby triple-play. „Jakmile nabídneme plnou službu triple-play (tv, data, hlas), věřím, že zákazníci slepou uličku satelitního příjmu opustí a rozhodnou se pro pevnou síť. Ta bude řešit jejich komunikační potřeby nejkvalitnějším možným způsobem.