Hlavní navigace

Zdrojový kód Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) byl zveřejněn

15. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Android uvolnil zdrojový kód své nejnovější verze operačního systému Android s označením 4.0 alias Ice Cream Sandwich.

Vývojáří se už brzy mohou těšit na zdrojový kód operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který je optimalizovaný jak pro mobilní telefony, tak pro tablety. Zdrojový kód je postupně nahráván. Jedná se o zdrojový kód Androidu 4.0.1, verze, která se objeví na novém mobilním telefonu Galaxy Nexus. V okamžiku, kdy bude zdrojový kód kompletně nahrán, dostanou se k němu vývojáři pomocí následujících instrukcí.

cif 24 - early cena - média


Android Ice Cream Sandwich slibuje například vylepšenou klávesnici, přichází ale také s funkcí, která dokáže odblokovat a zablokovat telefon díky technologii rozpoznání obličeje. Umožní také třeba uložit zprávy, které přišly do e-mailové schránky za posledních 30 dní přímo do telefonu tak, aby je bylo možné procházet offline. Shrnutí všech novinek, které Android 4.0 přináší uživatelům a vývojářům, najdete zde

Android 4.0 také reaguje na fragmentaci platformy, která vývojářům přidělává práci a zvyšuje tak náklady na vývoj aplikací pro Android. Díky Ice Cream Sandwich by měly aplikace začít fungovat napříč jednotlivými zařízeními.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).