Hlavní navigace

Ze slovenské Nautik TV se stane TELEVÍZO

21. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 2. 2008

Slovenská televize Nautik TV změní brzy název na TELEVÍZO. Domněnku, se kterou přišel minulý týden server RadioTV.sk, potvrdila DigiZone.cz Zuzana Rusnáková z tohoto kanálu. Co se týká vysílání, přibude mnoho nových relací a také filmů, dodala. Kdy však začne program vysílat pod novým názvem nechtěla prozradit. Nautik TV vysílá volně z družice Thor 3 a mohou ji tak zachytit i čeští satelitní diváci. Obsahem vysílání byly hlavně dokumenty zaměřené na vodu a také samotné studio mělo interiér podobající se kajutě.

Jak uvádí RadioTV.sk, ukázalo se však, že takto specializovaný kanál bude mít problém se sháněním inzerentů, a tak se cena za spot dokonce pohybovala na hladině srovnatelné s lokálním rádiem. Jedním ze stěžejních pořadů byla i Teleburza, která se později přejmenovala na Televízo a odtud právě pochází nové jméno televize. Přibližně 15% vysílacího času by měli nadále tvořit dokumentární filmy. Největší podíl však budou mít zábavné programy, které si mají ukrojit z vysílacího času podíl 64.81%. V programových typech jsou zastoupené i hudební (3.1 %), vzdělávací (6.36 %) a sportovní relace (1.86 %).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.