Hlavní navigace

Železný má smůlu, miliardář Soukup nad ním vyhrál spor o vedení TV Barrandov

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Z ARCHIVU – Železný zažil návrat na televizní obrazovku ve velkém stylu, jeho působení na obrazovce nejmladší plnoformátové televize ale nemělo dlouhého trvání.

Doba čtení: 1 minuta

Pražský Městský soud rozhodl o tom, že loňské odvolání tehdejšího generálního ředitele plnoformátové Televize Barrandov Vladimíra Železného bylo v pořádku, a tím pádem platí. Informovala o tom agentura ČTK. Železný působil na této pozici několik měsíců, a to od konce roku 2013 do začátku roku 2014. Soud se konal na Železného popud, který nebyl se svým odvoláním spokojen a považoval ho za neplatné. Mimo jiné bývalý šéf televize Nova dostal na Barrandově i funkci ředitele rozvoje mediální skupiny Empresa Media, kam TV Barrandov patří, později ji ale označil za prázdnou. Empresu vlastní podnikatel Jaromír Soukup.

Z ARCHIVU: Nová šéfka Barrandova Marcela Hrdá čistí vysílací schéma, Babinec dostal stopku

Železný zažil návrat na televizní obrazovku ve velkém stylu, jeho působení v nejmladší plnoformátové televize ale nemělo dlouhého trvání. Bývalý šéf Novy a matador komerčního vysílání v České republice měl na obrazovce stanice i svůj pořad Volejte řediteli, který se zde ovšem objevoval pod názvem Volejte Železnému. Po odchodu z Barrandova pochopitelně televize jeho pořad stáhla. Železný měl velké plány. V jednom z rozhovorů například uvedl, že chce stanici přivést postupnými změnami až k desetiprocentnímu podílu, což se mu ale nepovedlo. Stávající šéfkou televize je Marcela Hrdá, program vede bývalý generální ředitel TV Joj František Borovský.

Našli jste v článku chybu?