Hlavní navigace

Vladimír Železný na Barrandově: Už nechceme být retro televizí, možná změníme název

30. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Šéf Barrandova si ve vlastním kontaktním pořadu postěžoval mimo jiné na stav knihovny pořadů, kterou nový vlastník televize zdědil. Označil ji za „velké prázdno“.

O změně vizuálu televize Barrandov a možná i jejím názvu uvažuje nový generální ředitel této stanice Vladimír Železný poté, co by program dosáhl k podílu na publiku ve výši 10 %. Železný to uvedl v dnešním vydání pořadu Volejte Železnému, který je jeho comebackem na televizní obrazovku po deseti letech. Zároveň zdůvodnil, proč nechal z televizní obrazovky stáhnout hlasatele, kterými byla Marie RetkováAleš Cibulka. Když si vezmete uvedení hlasatelů, tak jste okamžitě viděli, jak od vás diváci prchají, aby se podívali, co vysílá konkurence. Co se vysílá tam, co onde a celá řada diváků už se bohužel nevrátí, řekl šéf televize.

Vladimír Železný v kontaktním pořadu Volejte Železného
Autor: repro foto TV Barrandov

Vladimír Železný v kontaktním pořadu Volejte Železného

K TÉMATU: Vladimír Železný: všechno špatně, od teď ale bude TV Barrandov jen vzkvétat

Nasazení hlasatelů označil Vladimír Železný za archaickou záležitost, která pravděpodobně nemá obdoby nikde v Evropě. Pokud takové televize jsou, tak to skutečně musí být televize retro a televize Barrandov už nebude retro, konstatoval Železný, který chce podle svých slov udělat z tohoto programu takový kanál, který zasáhne širší záběr televizních diváků. Na obrazovce už by se tak neměly v budoucnu objevit starší pořady, jakými jsou například seriály Třicet případů majora Zemana nebo Žena za pultem. Tyto seriály dávají obraz o minulosti, který není pravdivý a já z toho nejsem šťastný, uvedl Železný.

KL22 hlasovani

Záběr na studio, z něhož se vysílá pořad Volejte Železnému.
Autor: repro foto TV Barrandov

Záběr na studio, z něhož se vysílá pořad Volejte Železnému.

NEPŘEHLÉDNĚTE: TV Barrandov po tři čtvrtě roce změní programového šéfa, jméno nového tají

Bývalý generální ředitel televize Nova a současný šéf Barrandova se zároveň opřel i do předchozích vedení stanice, v níž nově působí. Současný vlastník, skupina Médea, převzala tuto televizi teprve nedávno, a to, co zdědila, věru není úplně profesionálně vedená knihovna. Je to spíše prázdno, velké prázdno. Navíc je tu řada diváků, která si zvykla na to, co televize nabízí. Bude to chtít tedy najít určitý kompromis, uvedl Vladimír Železný. Ten se zároveň veřejně přiznal k tomu, že v posledních parlamentních volbách dal svůj hlas ODS, a zároveň zopakoval své sympatie k někdejšímu prezidentovi Václavu Klausovi. Velký prostor v pořadu dostalo také vinařství, které označuje Železný jako svou velkou lásku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.