Hlavní navigace

Zemřel Boris Hybner. Česká televize mění program

3. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČT
AKTUALIZOVÁNO, UVNITŘ VIDEO – Tisková zpráva sice zatím nedorazila, ale programový ředitel ČT, Milan Fridrich, oznámil změnu před chvílí na svém facebookovém účtu.

AKTUALIZOVÁNO, 16:40 hod.: Česká televize ještě upozorňuje na pořad Všechnopárty (ČT1, 17:55). Zpráva vyšla na jejím Facebooku.

Jak nejspíše víte, v sobotu v 74 letech zemřel mim, herec, ale také pedagog či režisér Boris Hybner (*1941). Podle Wikipedie začínal v pantomimickém souboru Ladislava Fialky v roce 1964 a v roce 1966 založil se Ctiborem Turbou Pantomimu Alfréda Jarryho. V témže roce pak soubor zvítězil na prvním festivalu pantomimy v Litvínově. V roce 1990 zakládá Hybner stálou scénu Gag a od roku 2008 začíná učit na pražské HAMU obor taneční umění, nonverbální a komediální divadlo.

Oznámená programová změna se týká večerního vysílání kanálu ČT art a najdete ji už i na stránkách České televize v části TV program.

Od 21:05 hod. tak na ČT art začíná Concerto Grosso – ztroskotání Titanicu v pantomimické grotesce Borise Hybnera z roku 1983. Účinkují B. Hybner a J. Knot.

Druhým příspěvkem České televize k uctění památky velkého mima je ve 22:05 hod. pořad Krásný ztráty, kde se potkají dvě legendy svého oboru – zakladatel protialkoholní léčby lékař Jaroslav Skála a mim Boris Hybner. Pořad v baru u Michala Prokopa je z roku 2003.

KL22 hlasovani

Záznam vystoupení Borise Hybnera v Show Jana Krause ze 7. února 2014 si můžete připomenout ve videu.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.