Hlavní navigace

Zemřel Brit David Austin, který chtěl žít jako "Bear Grylls" z Discovery

23. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
23. 1. 2012

AKTUALIZOVÁNO Devětadvacetiletý dobrodruh David Austin, který se inspiroval životem Beara Gryllse, tváře dokumentárního kanálu Discovery Channel z formátu Man vs. Wild, byl nalezen mrtev ve skotské divočině. Tělo se nacházelo nedaleko Courrour u vzdálené železniční stanice v oblasti Highland Perthshire. Osudná se mu stala tak s největší pravděpodobností právě divočina, kterou měl tak rád. Za jeho smrt může zřejmě podchlazení. O jeho smrti informovala zahraniční média.

Z ARCHIVU: Spolupracovník National Geographic Tim Hetherington tragicky zemřel v Libyi

Podle informací médií si s sebou Austin nevzal na poslední výpravu ani mobilní telefon, takže se s ním rodina nemohla žádným způsobem spojit a byl tak vydán na milost a nemilost kruté zimě. S jeho tělem bylo nalezeno pouze několik osobních věcí včetně nožů nutných pro přežití. Milovala jsem jeho způsob života i horolezectví. Věděla jsem, co chystá, ale nečekala jsem, že to takhle dopadne. Jsem zoufalá a nemohu tomu uvěřit, svěřila se Daily Mail Austinova matka a dodala, že je velmi rozrušená a o této rodinné tragédii nechce nyní mluvit.

ČTĚTE TAKÉ: Discovery Channel změní od 1. září grafiku. Podívejte se, jak moc

MMF24

Policie se v současné době snaží zrekonstruovat Austinovu cestu. Ten měl v plánu cestovat do Glasgow, a pak do Courrour na trati West Highland. Tato zastávka je nejvýše položeným hlavním nádražím ve Velké Británii. Je potvrzeno, že dobrodruh strávil noc v Loch Ossian SYHA hostelu, nicméně tu nezůstal. Řekl mi, že bude tábořit v lese na severní straně zálivu, a pak se podívá po ubytovně, uvedl jeden ze zaměstnanců. David Austin měl dále v plánu se přesunout směrem k nádraží Rannoch, ale co se stalo dál, to už nikdo neví. Mary McArthur, která je jednou z mála obyvatelek v oblasti, kde byl dobrodruh nalezen potvrdila, že zemřel s největší pravděpodobností na podchlazení a selhání organismu.

AKTUALIZOVÁNO 9:28 – Po dohledání více zahraničních zdrojů bylo zjištěno, že nezemřel dobrodruh kanálu Discovery Channel, který si nechal říkat „Bear Grylls“, ale Brit David Austin, který se jeho příběhy inspiroval. Za tuto chybu se čtenářům omlouváme, nicméně ve spleti zahraničních zdrojů v podstatě nebylo možné odhalit, že tato zpráva není důvěryhodná. Dostatek informací z Británie naopak přesvědčoval o opaku. Zprávu uvedl na pravou míru až deník Daily Mail. Chybně informovala o smrtí dobrodruha z Discovery i některá česká média.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).