Hlavní navigace

Zemřel bývalý ředitel STV Ivan Stadtrucker, RTVS ho připomene ve vysílání

26. 5. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Peter Prochazka
Ve věku 82 let dnes zemřel bývalý ředitel STV. Slovenská veřejnoprávní televize RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) ho připomene dnes a v neděli na Dvojce.

Ivan Stadtrucker byl slovenský scénárista, dramaturg, režisér krátkých filmů, spisovatel, zvukový technik a filmový teoretik. Ovlivnil slovenskou kulturu v oblasti televizního vysílání, masmedií a také v umělecké tvorbě.

V oblasti TV vysílání působil nejprve jako technolog, později jako programový pracovník. V prvním období vybudoval a vedl Zvukové pracoviště Československé televize v Bratislavě. Jeho součástí bylo i Studio elektronické hudby, jedno z prvních ve střední Evropě. Dělal také elektroakustického experta – člena provozní rady Ústředního ředitele Československé televize v Praze.

MMF24

Po roce 1970 pracoval jako redaktor filmového vysílání a dále jako dramaturg Hlavní redakce literárnědramatického vysílání. V letech 1990–1992 byl náměstkem ředitele televize TA3 a před odchodem do důchodu v roce 1994 zastával funkci ústředního ředitele STV.

RTVS ho dnes na Dvojce v 16:25 připomene pořadem Ráčte vstúpiť a v neděli dvojdílnou pohádkou Tam je hviezda Sírius z roku 1983 v hlavní roli s Darou Rolins. K pohádce napsal scénář.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).