Hlavní navigace

Zemřel Ray Bradbury

Marek Janouš

Ray Bradbury V nedožitých 92 letech zemřel v úterý 5. 6., v Los Angeles, po dlouhé nemoci, spisovatel Ray Bradbury. Napsal stovky povídek, téměř padesát knih, hry, scénáře, básně… Ve své představivosti stvořil bezdrátová sluchátka, bankomaty nebo ploché televizní obrazovky, ale také zahlcení digitálním obsahem a otupující závislost na jeho neustálé spotřebě, nebo rozšířené sledování kamerami.

Ray Bradbury

V nedožitých 92 letech zemřel v úterý 5. 6., v Los Angeles, po dlouhé nemoci, spisovatel Ray Bradbury.

Napsal stovky povídek, téměř padesát knih, hry, scénáře, básně… Ve své představivosti stvořil bezdrátová sluchátka, bankomaty nebo ploché televizní obrazovky, ale také zahlcení digitálním obsahem a otupující závislost na jeho neustálé spotřebě, nebo rozšířené sledování kamerami.

Science‑fiction přivedl do hlavního proudu literatury — tím, že psal především o lidech a o jejich pocitech, pohnutkách a bázních, vzrušení i doufání.

Dlouho se bránil e‑knihám — elektronické vydání svých „451 stupňů Fahrenheita“ povolil až loňského listopadu, protože by jinak už nezískal novou smlouvu. Měl rád papír a klih. Prohlásil, že čtečky páchnou jak spálené palivo.

Bradbury nechodil na vysokou školu; vše potřebné vzdělání prý získal v knihovnách. Byl člověkem družným a šťastným, psaní a tvorbu miloval.


Čerpáno z The Economist, The Washington Post

Našli jste v článku chybu?
9. 6. 2012 9:37

Pokud něco existuje jenom v papírové podobě a na netu to nelze najít, tak to může mít i jiný důvod. Třeba je to tak dílo tak specializované nebo tak příšerné, že by to stejně nikdo nečetl :-).

11. 6. 2012 0:41
OH (neregistrovaný)

Načež Jan Novák vyšetřovatelům ukáže dopis od místního oddělení policie, že pro nedostatek důkazů zastavují vyšetřování krádeže jeho notebooku (mobilu, čtečky,...), jako na potvoru obsahujícího tu vaši nahrávku. No a vám přistane na hlavě žaloba od Jana Nováka, za neoprávněné šíření jeho osobních dat. A mimochodem, kdybyste do vodoznaku nacpal kompletní jméno, číslo platební karty a nejlépe i bankovního účtu a mobilu, asi by vás zavřeli dřív než toho piráta. Přinejmenším byste měl na krku podsta…