Hlavní navigace

Zimní úklid u Google přináší konec pro další služby

Daniel Dočekal

„Zimní úklid“ je další vlna rušení služeb v rámci snah zaměřit se pouze na zásadní služby a ty neefektivní zrušit. Zajímavé je, že tuto strategii ohlásil Google prakticky před rokem – letos v lednu. K 4. lednu 2013 končí některé možnosti Kalendáře – možnost vytvářet reservovatelné časy v kalendář

Zimní úklid“ je další vlna rušení služeb v rámci snah zaměřit se pouze na zásadní služby a ty neefektivní zrušit. Zajímavé je, že tuto strategii ohlásil Google prakticky před rokem – letos v lednu.

  • K 4. lednu 2013 končí některé možnosti Kalendáře – možnost vytvářet reservovatelné časy v kalendáři přes „Appointment slots“, ty existující budou fungovat ještě rok a pak přestanou fungovat zcela. Končí i dvě drobnosti z Labs – Smart Rescheduler a Add gadget by URL.
  • Končí Google Sync – viz Google končí s podporou protokolu Exchange ActiveSync, RIP Google Sync
  • Končí i Google Calendar Sync, Google Sync for Nokia S60SyncML
  • V červnu skončí  Issue Tracker API
  • Poslední končící je aplikace Punchd – ta sloužila k uchovávání věrnostních karet (a prodejcům k budování věrnostního programu) na mobilním telefonu a přestane existovat také v červnu 2013
Našli jste v článku chybu?
17. 12. 2012 9:30

Office 365 vypadá stále lákavěji. Google Apps začíná postrádat logiku. Na jednu stranu Google zruší bezplatnou verzi, takže je jasné, že z balíčku chce udělat takřka výhradně firemní záležitost.

Na druhou stranu ovšem firmám sebere ActiveSync a podporu Microsoft Outlooku resp. synchronizace jeho kalendáře. Do webového mailu zase cpe místo editoru zpráv nějaké okénko hodné Twitteru, které nemůže vyhovovat nikomu píšícímu e-maily delší než SMS.

Nerozumím tomu. Cílová skupina pro Google Apps se p…

16. 12. 2012 23:17
bbbb (neregistrovaný)

aplikace v čoudu, další důvod proč vše mít pěkně hezky u sebe nebo ve vlastním nikoliv cizím cloudu