Hlavní navigace

Zisk Seznamu za rok 2006 skoro půl miliardy korun

16. 1. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Česká portálová jednička Seznam dle předběžných odhadů zvýšila v roce 2006 svůj zisk před zdaněním z 267 milionů na 480 milionů korun. Desetina ze zisku bude rozdělena mezi programátory, techniky a další zaměstnance. Tržby vzrostly o více než třetinu zhruba na miliardu korun. Rostla i návštěvnost hlavní stránky portálu, která koncem roku činila 2,1 milionu uživatelů denně. Zvýšil se prý také tržní podíl vyhledávání Seznamu z 50 procent na 64 procent. Seznam si tak celkově oproti roku 2005…

Česká portálová jednička Seznam dle předběžných odhadů zvýšila v roce 2006 svůj zisk před zdaněním z 267 milionů na 480 milionů korun. Desetina ze zisku bude rozdělena mezi programátory, techniky a další zaměstnance.

Tržby vzrostly o více než třetinu zhruba na miliardu korun. Rostla i návštěvnost hlavní stránky portálu, která koncem roku činila 2,1 milionu uživatelů denně. Zvýšil se prý také tržní podíl vyhledávání Seznamu z 50 procent na 64 procent. Seznam si tak celkově oproti roku 2005 výrazně polepšil. (ILBlog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.