Hlavní navigace

Zítra měl startovat veřejnoprávní multiplex na Plzeňsku

7. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 7. 2008

Kdo věřil, že Česká televize dnes o půlnoci spustí i přes zrušení tendru na operátora veřejnoprávního multiplexu digitální vysílání na Plzeňsku, bude zklamán. Serveru DigiZone.cz potvrdil mluvčí ČT Ladislav Šticha, že úterý 8. července opravdu nebude dnem, kdy DVB-T z vysílače Krašov odstartuje. Toto datum nebylo nikdy oficiálním garantovaným datem pro spuštění pozemního digitálního vysílání na Plzeňsku. Bylo pouze pracovní ve střednědobých plánech, konstatoval pro DigiZone Šticha.

K TÉMATU: Digitální ČT v Plzni začne do 15. července, nebo až po olympiádě

Podle jeho slov byl 8. červenec prvním termínem, který byl možný pro spuštění z hlediska technické a organizační realizovatelnosti. Nedořešené právní otázky bohužel nedovolují zatím vysílaní zahájit a také stanovit závazný termín zahájení digitálního vysílání multiplexu 1, dodal Šticha. Hlavním favoritem na provozování sítě veřejné služby jsou České Radiokomunikace a jednání s nimi by mělo proběhnout ještě tento týden.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize představila digitalizaci Plzeňska

ČT chce při jednání dosáhnout změn v návrhu smlouvy tak, aby odpovídala požadavkům televize veřejné služby a byla zárukou, že proces digitalizace proběhne bez komplikací, upřesnil na závěr tiskový mluvčí ČT. Pro Českou televizi tak není prioritou stanovení data, ale jak řekl Šticha, uzavření kvalitní a nezpochybnitelné smlouvy, která zajistí maximálně plynulý přechod od analogového k digitálnímu vysílání v České republice a eliminuje vznik budoucích komplikací.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).