Hlavní navigace

Zítra se změní programová struktura kanálů HBO. Z HBO Comedy bude HBO 3

20. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak jsme vás už informovali, v pondělí nastane poměrně dlouho avizovaná změna. Zmizí kanál HBO Comedy a nahradí ho HBO 3 s novým zaměřením.

Od pondělí 21. března se mění stávající HBO Comedy na nový, seriálově orientovaný kanál HBO 3. Zároveň se ale také upravuje i pozicování stanice HBO 2. Ta bude nově více orientována na pořady pro celou rodinu, noční vysílání pak bude patřit těžším žánrům, jako jsou thrillery, dramata a horory. Součástí změn je také navýšení vysílacího času na až 22 hodin ve všední dny a 24 hodin o víkendech.

Oba kanály budou zároveň dostupné i v HD verzi, hlavní kanál HBO zůstává nadále na výsostné pozici a uvádí čtyři až pět filmových premiér týdně. Ty najdete v nabídce vždy ve čtvrtek, pátek, sobotu a v neděli, nové seriálové díly z vlastní produkce HBO jsou pak vysílány vždy současně s premiérou v USA, a to s českými titulky.

K TÉMATU: HBO Comedy se změní na HBO 3 a zaměří se více na seriály

Rada udělila sedm licencí HBO Europe. Jet může i HBO 3

Blíží se nové HBO, HBO 2 a HBO 3

Nové HBO 3 nabídne to nejlepší ze současné seriálové tvorby a navíc také kultovní snímky z originální produkce společnosti HBO, jako například Řím či Sopránovi. Stanice bude vysílat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a hodlá se věnovat i tzv. seriálovým maratonům.

Společnost HBO ve změnách programové struktury také uvádí, že HBO 3 se stává místem pro prezentaci současné seriálové tvorby z evropské HBO produkce, jako je Polsko, Maďarsko, Rumunsko a další.

MM socky3

Nově postavené, resp. nově orientované kanály HBO, HBO 2 a HBO 3 nabídnou jak americkou, tak evropskou a také českou originální produkci. Podrobnou charakteristiku jednotlivých stanic najdete zde.

Nahrazení programu HBO Comedy programem HBO 3 ohlásila už například Nová Digi TV a také dominantní Skylink.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.