Hlavní navigace

Živou televizi povede někdejší šéfka publicistiky Markízy

3. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 12. 2009

Slovenská satelitní stanice Televízo, která se má letos na Štědrý den přejmenovat na Živá TV, má ve svém vedení někdejší osobnost z řad nejsledovanější komerční televize Markíza. Povede ji novinářka Erika Vincoureková, která byla jedním ze zakládajících zaměstnanců komerční televize Markíza a v prvních letech vedla tamní redakci publicistiky. Vincoureková pracuje pro Televízo již několik let, kromě moderátorky a dramaturgyně nyní zastává i pozici ředitelky. Televizi původně vedl Ernest Deák, který má největší podíl ve společnosti držící vysílací licenci, a je jejím jednatelem.

DALŠÍ INFORMACE: Na Štědrý den odstartuje na satelitu nová slovenská televize Živa

KL22 hlasovani

Televize mění svůj název jen velmi pozvolna. Včera upravila identifikaci v platformě Skylink na svůj nový název Živá. Již v minulosti přistoupila ke změně názvu z Nautik TV na Televízo, přičemž ale předěly a identifikace ve vysílání byly ještě dlouhou dobu pod původní značkou. Paradoxem je i fakt, že oficiální doména Televíza – www.televizo.sk – odkazuje diváky na stránky NautikTV.sk a v některých rubrikách webu pořád ještě používá svou původní značku.

S přechodem z Televíza na značku Živá TV se ale stanici daří rozšiřovat pokrytí. Kromě zařazení do satelitní platformy Skylink se táto televize zařadila i do digitální nabídky druhého největšího kabelového operátora na Slovensku, společnosti Satro. Ta ji přitom před dvěma lety vyřadila ze své nabídky kvůli tomu, že televize nabízela nízký programový standard. Z původně dokumentárního programu se časem vyklubal kanál vysílající placené telefonní soutěže a věštecké relace. Pod novou značkou Živá televize by se měla orientovat na zdraví a duchovno.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.