Hlavní navigace

Změna kódovacího systému u tuzemských platforem pomůže trhu

18. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 8. 2009

Zástupci satelitních platforem, které na českém a slovenském trhu využívají kódovací systém CryptoWorks tvrdí, že přechod na nový systém PIsys od společnosti Irdeto pomůže rozvoji místního trhu se satelitní technikou. Zavedení systému Irdeto u našich platforem by mělo dobrou zprávou pro výrobce a dodavatele set top boxů na náš trh. Nové licence se na původní systém CryptoWorks již nevydávají a migrace tak může výrazně pomoci v dalším oživení na našem satelitním trhu. Informuje o tom server Parabola.cz.

Přijímačů s dekodérem Irdeto PIsys se vyrábí mnohonásobně více než přijímačů s dekodérem CryptoWorks. Existuje mnoho výrobců a desítky modelů HD přijímačů s dekodérem PIsys a ani jeden s dekodérem CryptoWorks, takže je nutno používat CAM modul. Řadu nových přijímačů s dekodéry Irdeto PIsys uvidíme v prodejnách satelitní techniky již během několika měsíců, předpovídá Jaromír Glisník za platformu Skylink.

BRAND23 Workshop

Dodal ale, že ještě neexistuje časový plán vypnutí systému CryptoWorks, ani k tomu není důvod. Provozovatelé satelitních služeb se ale musejí na změnu připravit. Nemáme žádný časový plán vypnutí systémů CryptoWorks, které provozujeme. Pro vypnutí není žádný důvod a zákazníci se tedy nemusejí zavedení nového systému PIsys obávat, dodal Glisník pro Parabola.cz.

Důležité bude zajistit kompatibilitu přijímačů pro oba systémy, aby byl přechod na nový systém bezproblémový. Platformy ale mají na uskutečnění přechodu několik let, změna tedy není otázkou nejbližší doby.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).