Hlavní navigace

Změna! Plzeňsko bude digitální do června

23. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
23. 1. 2008

Česká televize se rozhodla posunout spuštění veřejnoprávního multiplexu na Plzeňsku z března na pozdější dobu, a to na květen až červen. Serveru DigiZone.cz to dnes sdělil Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT. Vedení televize to zdůvodnilo tím, že původně předpokládalo rychlejší legislativní proces, kterým bylo přijetí diginovely. Na počátku se uvažovalo o tom, že bude veřejnoprávní multiplex spuštěn do konce loňského roku, ale jelikož se stal tento termín nereálným, Česká televize ho posunula na začátek tohoto roku, protože počítala s tím, že s účinností zákona bude vydán i Technický plán přechodu (TPP). Ani tento předpoklad se však nenaplnil.

ČTĚTE TAKÉ: Veřejnoprávní multiplex: 2008 do Čech, 2009–10 na Moravu

KL22 hlasovani

Spuštění digitálního zemského vysílání z vysílače Plzeň/Krašov (34. kanál, pozn. red.) v březnu skutečně nebude možné uskutečnit, neboť dle navrhovaného TPP je nutné realizovat v dotčeném regionu navíc vždy minimálně tříměsíční informační kampaň, řekl DigiZone.cz Štěpán. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přitom avizuje vydání TPP na březen letošního roku. Termín pro zahájení zemského digitálního vysílání v rámci Multiplexu 1 se tak v této lokalitě posouvá na květen až červen 2008.

ČT však nechce proces digitalizace zdržovat, a proto by v tomto období spustila kromě Plzeňska DVB-T také v Jižních Čechách (České Budějovice/Kleť, 49. kanál). Česká televize bude i nadále hledat cesty, jak celý proces urychlit eventuelně i bez použití TPP, ale takové řešení zatím k dispozici není, uvedl Janda.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.