Hlavní navigace

Změna v saském multiplexu z Drážďan: Stanice MDR Klassik nově v normě DAB+

Lukáš Polák

V saském digitálním rozhlasovém multiplexu tamního veřejnoprávního rozhlasu došlo k ukončení šíření okruhu MDR Klassik v normě DAB. Zachytíte ji už pouze ve standardu DAB+.

Doba čtení: 1 minuta

Multiplex německého veřejnoprávního rozhlasu MDR určeného pro oblast Saska, Saska-Anhaltska a Duryňska, vysílá od dnešního dne všechny své okruhy v rámci digitálního šíření v normě DAB+. Poslední stanicí, která byla do novějšího standardu digitálního rozhlasu převedena, se stala MDR Klassik. Jak již název napovídá, šestý okruh MDR je orientovaný na klasickou hudbu, a to od známých skladatelů z minulých staletí, přes filmovou muziku až po moderní skladby.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Němci spustí v digitálním rozhlasu DAB a na internetu speciální rádio k Euru 2012

Termín 7. května 2012 nebyl pro přechod této stanice z normy DAB do DAB+ zvolen náhodně. O uplynulém víkendu tomu bylo přesně deset let, kdy se okruh poprvé ozval svým posluchačům. Reagujeme na poptávku našich posluchačů po lepším zážitku z klasické hudby, reagoval při této příležitosti šéf stanice Alexander Jereczinsky a dodal: Jsem přesvědčen, že s novou kvalitou zvuku přilákáme k našemu vysílání ještě více zájemců o klasickou hudbu.

Našli jste v článku chybu?