Hlavní navigace

Změní Jarek Nohavica podobu hudebního průmyslu?

Jiří Macich ml.

Hudební vydavatelství vzbuzují vášně nejen u některých zákazníků, ale občas i u části autorů. Známý písničkář Jarek Nohavica se rozhodl vydat své nové DVD s názvem Doma svépomocí bez hudebního vydavatelství. DVD se bude prodávat prostřednictvím jeho webových stránek a zákazník jej dostane na dobírku poštou. Podobný systém distribuce není sice žádnou novinkou, ovšem rozhodně není časté, aby po něm sáhl slavný interpret, který má dveře do hudebních vydavatelství otevřené dokořán. Pokud experiment…

Hudební vydavatelství vzbuzují vášně nejen u některých zákazníků, ale občas i u části autorů. Známý písničkář Jarek Nohavica se rozhodl vydat své nové DVD s názvem Doma svépomocí bez hudebního vydavatelství. DVD se bude prodávat prostřednictvím jeho webových stránek a zákazník jej dostane na dobírku poštou. Podobný systém distribuce není sice žádnou novinkou, ovšem rozhodně není časté, aby po něm sáhl slavný interpret, který má dveře do hudebních vydavatelství otevřené dokořán. Pokud experiment Jarka Nohavici uspěje, může způsobit zájem o podobný způsob šíření i u dalších interpetů, protože se z procesu ztrácí většinou vysoká taxa pro vydavatele. (iHNed.cz)

Našli jste v článku chybu?
14. 7. 2006 19:15
Bobík (neregistrovaný)
Jarek Nohavica už dříve poskytl své CD Pražská Pálená (myslím) ke stažení na svém webu. Také zveřejnil několik verzí potisků a obalů pro toto album, ať si každý vybere. Vydavatelství samozřejmě protestovala, ale Jarek je poslal do oněch míst. Jen tak dál, držím ti palce!
4. 10. 2006 21:59
Noo, fandím (neregistrovaný)
Z toho co jsem četl, by to někteří asi zase chtěli jenom stahovat zase z jeho stránek, noo, jestli chcete, aby Jarek dál skládal a prostě tvořil ty jeho broumačky, tak musí i z něčeho žít, tak se nedivte za těch pár korun, který se rovnají třistapadesáti :-)