Hlavní navigace

Změny v mezinárodní verzi CNBC dopadnou i na klienty tuzemských operátorů

26. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyřazení londýnského obsahu by mělo být kompenzováno vysíláním CNBC z USA. Uzavření pobočky v Tokiu by pak měla kompenzovat dodávka obsahu z asijsko-tichomořského ústředí v Singapuru.

Mezinárodní verze americké zpravodajské televize CNBC plánuje omezit servis, který je dostupný divákům v Evropě. Změny se tedy dotknou i přímo klientů operátorů na našem trhu, případně na Slovensku, jež mají tuto stanici v nabídce. Mezi největší patří společnost UPC Česká republika. Podle deníku The Guardian, ale i dalších anglickojazyčných médií, bude sníženo vysílání z Londýna na čtyři hodiny denně (místo původních šesti). Ve hře je i možnost, že dojde k uzavření pobočky v Paříži a Tokiu. CNBC chce posilovat zejména v oblasti on-line obsahu.

MM socky3

Z ARCHIVU: Zpravodajská stanice CNBC dostupná u freeSATu a UPC přešla na formát 16:9

V souvislosti s úsporami je ohroženo asi pět procent zaměstnanců, kteří vytvářejí obsah mezinárodní verze. Změny se mají týkat mimo jiné publicistického bloku Squak Box Europe. Vyřazení londýnského obsahu by mělo být kompenzováno vysíláním CNBC z USA. Uzavření pobočky v Tokiu by pak měla kompenzovat dodávka obsahu z asijsko-tichomořského ústředí v Singapuru. Plánovanými změnami se CNBC International stane aktivnější a nedojde k ohrožení kvality naší prvotřídní žurnalistiky z oblasti byznysu, uvedla v oficiálním stanovisku mluvčí CNBC.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.