Hlavní navigace

Známe podrobnosti o nové slovenské satelitní službě Magio Sat

26. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 11. 2009

Nová slovenská satelitní platforma Magio Sat odstartuje v prvním čtvrtletí příštího roku. Podle údajů společnosti T-Com, která bude jejím provozovatelem, si ji předběžně objednalo více než sedm tisíc lidí. Projekt je realizován ve spolupráci s Magyar Telekom. Ta zabezpečí technologickou část této platformy (headend).

Satelitní televize Magio nabídne všechny funkce známé z IPTV Magio včetně nahrávání, zastavení a přetočení programu, elektronického programového průvodce (EPG) či internetového Magio Portalu. Jediný produkt, který nebude dostupný, je videopůjčovna. Jak potvrdili serveru DigiZone.cz zástupci společnosti, chystá se na později. Službu si budou moci realizovat dvěma způsoby, a to buď prostřednictvím samoinstalace nebo díky technikovi.

MM socky3

Co se týká satelitního kompletu, zákazníci získají parabolu o průměru 80 cm, Magio Box s pevným diskem (nebo bez něj), dekódovací kartu, kabely a v případě samoinstalace také kompas, který je důležitý pro natočení paraboly na správnou pozici. Satelitní přenos řeší problémy s infrastrukturou a přinese stoprocentní pokrytí Slovenské republiky, sdělil našemu serveru senior výkonný ředitel pro obchod marketing a technologie Ruediger J. Schulz, který uvedl, že zároveň půjde o nejlepší satelitní televizi na tamním trhu.

Další podrobnosti o digitální satelitní televizi Magio Sat přinese DigiZone.cz v zítřejším článku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.