Hlavní navigace

Zoner Software uvádí antivirus pro Linux

Jiří Macich ml.

Česká společnost Zoner Software se řadovým uživatelům prezentuje hlavně svým grafickým balíkem Zoner Photo Studio, ale už nějaký čas je známo, že chce přijít i s vlastním bezpečnostním softwarem. Nyní spatřila světlo světa finální verze bezplatného řešení Zoner AntiVirus for Linux určeného mailserverům Postfix, Sendmail, Qmail, Exim apod. Zaměřuje se na boj s malwarem v e-mailové korespondenci, k čemuž využívá hned několik různých technologií jako je detekce na základě signatur, dynamická…

Česká společnost Zoner Software se řadovým uživatelům prezentuje hlavně svým grafickým balíkem Zoner Photo Studio, ale už nějaký čas je známo, že chce přijít i s vlastním bezpečnostním softwarem. Nyní spatřila světlo světa finální verze bezplatného řešení Zoner AntiVirus for Linux určeného mailserverům Postfix, Sendmail, Qmail, Exim apod. Zaměřuje se na boj s malwarem v e-mailové korespondenci, k čemuž využívá hned několik různých technologií jako je detekce na základě signatur, dynamická emulace kódu, statická i dynamická heuristická analýza a podobně. Zoner Software se však s nehodlá omezit jen na serverová řešení a své bezpečnostní produkty má v plánu nabídnout i uživatelům pracovních stanic a domácích počítačů. Pro ně by měl Zoner AntiVirus přijít během druhé poloviny tohoto roku. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
19. 8. 2008 17:29
Quanti (neregistrovaný)
"nevšimli" a "vlastně ani nevšimli" je drobný rozdíl...
19. 8. 2008 10:51
Řekl bych že ten antivirus bude primárně určený k hledání WIN virů, které mohou být v emailech které prochází Linuxovým serverem. Jinak s tou neprůstřelností bych si nebyl až zase tak jistý, je to o hodně těžší než u WIN ale nic není nemožné :-)