Hlavní navigace

Zpravodajská stanice ČT 24 oslavila včera páté narozeniny

3. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 5. 2010

Třetí program České televize (ČT) s názvem ČT 24 oslavil včera své páté narozeniny. Tuto pro veřejnoprávní médium významnou událost připomněla stanice i ve své hlavní zpravodajské relaci. Moderátorka Iveta Toušlová konstatovala, že program se nejprve objevil na internetu, satelitu a v kabelových sítích, po úspěšném rozjezdu procesu digitalizace se stal i součástí terestrického multiplexu 1.

Zahájení vysílání připomněla reportáž, kterou uvedl právě start kanálu s moderátorem Bohumilem Klepetkem, tehdy ještě ve starém studiu a s původní grafikou. Příspěvek, který byl umístěn na konci Událostí, mimo jiné diváky informoval, že za dobu své existence odvysílal zpravodajský kanál ČT 24 na 41.424 hodin nepřetržitého aktuálního zpravodajství, publicistiky, diskusí a mimořádných speciálů. Reportáž byla také sebekritická a připomněla, že rozjezd nebyl lehký. Chyby, které jsme psali na papír, abychom je později odstranili, někdy zabraly i dvě A4 za pouhý jediný den, konstatoval šéfredaktor Zpravodajství ČT Michal Petrov.

ICTZ23

Včerejší reportáž o narozeninách Čtyřiadvacítky si můžete přehrát na webu iVysílání.

K TÉMATU:
ČT 24 vydala brožuru k pěti letům svého vysílání. Stáhněte si ji
Čtyřiadvacítka připomíná divákům, že je pět let s nimi

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.