Hlavní navigace

Zpravodajská televize CNN chystá tiskovou agenturu

13. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 11. 2008

Americká zpravodajská jednička CNN, kterou znají čeští diváci např. ze satelitu nebo kabelových sítí, chystá vlastní zpravodajskou agenturu. S odvoláním na časopis Editor & Publisher o tom dnes informuje server Týden.cz. Její představení proběhne v prosinci v hlavním sídle CNN v Atlantě. Nová tisková agentura by měla nabídnout zajímavé zprávy pro čtenáře papírových novin i jejich on-line verzí. Podle Týdne zástupci oslovených novin rozšíření nabídky a zesílení konkurence na trhu tiskových agentur vítají.

CIF 24 - tip - superearly cena

S našimi 3 800 zaměstnanci, 22 zahraničními a 15 domácími redakcemi, 900 severoame­rickými externími štáby, webem a sítí rádií dokážeme udržet silný proud vysoce aktuálních zpráv. Naše základna je tak silná, že ji teď můžeme nabídnout i ostatním zpravodajským organizacím, konstatoval obchodní ředitel CNN Joe Middleburg. CNN chce zřejmě využít toho, že americká tisková agentura AP se v současné době potýká s problémy, které jsou spojeny s cenami za zpravodajství a dominantním postavením na trhu.

ČTĚTE TAKÉ:
CNN bude v Británii vysílat v pozemních multiplexech. Nekódovaně
EuroNews je v Evropě stále sledovanější než CNN International

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).