Hlavní navigace

Zpravodajská televize TA3 konečně změnila v sobotu grafiku

11. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 1. 2010

O více než měsíc později změnila v sobotu slovenská zpravodajská televize TA3 svou grafiku. Původně mělo k tomuto kroku oznámenému 1. prosince dojít 5.12., nakonec se proces přesunul na 9. ledna. Došlo k výměně všech znělek a identů, zmodernizovaly se i titulky a zpravodajský řádek. Logo se posunulo z levého horního rohu do pravého.

Oproti původnímu vizuálu zaslanému novinářům, neobsahují hodiny pod logem sekundy, ale končí minutami. Stanice také přešla na nový redakční systém. Až dosud využívala TA3 tuto důležitou součást vysílání vyrobenou na míru před několika lety. A proč ke změně grafiky v původním termínu nedošlo? To tehdy vysvětlila serveru DigiZone.cz mluvčí televize Zuzana Vachová. Během složitého procesu přechodu na nový systém a výměny vysílacího serveru nastaly technické komplikace, které jsou momentálně ve stádiu řešení ve spolupráci s dodavatelem, uvedla.

KL22_nominace


Nový vizuál oproti tomu avizovanému neobsahuje v hodinách sekundy. (Zdroj: TA3)

K TÉMATU:
TA3 připravuje razantní změnu grafiky
TA3 stále používá původní grafiku. Kvůli poruše nového systému

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.