Hlavní navigace

Zpravodajské aplikace v mobilech netáhnou, Češi čtou zprávy na webu

11. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Tištěné noviny čte jen pětina aktivní internetové populace nad 15 let, ale online zpravodajství sleduje až 78 % lidí z této skupiny, uvádí studie agentury Mediaresearch.

S trochou nadsázky se dá říct, že jsme si na čtení zpráv vypěstovali něco jako návyk: každý druhý aktivní uživatel Internetu nad 15 let podle studie kontroluje, co se děje nového, i několikrát za den.

A zprávy čím dál častěji čteme na mobilních zařízeních, uvádí Mediaresearch. Přestože ale řada médií investovala nemalé peníze do speciálních mobilních aplikací, mezi mobilními uživateli zatím vede čtení na webu.

„Pouze jedna čtvrtina z těch čtenářů, kteří alespoň jednou týdně konzumují zpravodajství prostřednictvím mobilního zařízení, dává přednost specializovaným aplikacím. Mezi ty nejoblíbenější patří aplikace iDnes, Mladá fronta dnes a ČT24 zpravodajství,“ uvádí Mediaresearch.

Takové domácí surfování

Mezi tím, jak používáme tablety a smartphony, jsou samozřejmě rozdíly. „Majitelé smartphonů nejčastěji když na někoho čekají nebo na cestě v dopravním prostředku, zatímco majitelé tabletů nejčastěji doma ve volném čase, často však také při sledování televize.“

KL22 hlasovani


Autor: Mediaresearch

Zatímco majitelé smartphonů využívají aplikace zejména k návštěvám sociálních sítí, hraní her a také k navigaci, majitelé tabletů nejčastěji sledují zpravodajské aplikace a také na nich sledují videa a filmy.

Studie, které se v prosince 2012 zúčastnilo 2204 uživatelů Internetu, také upozorňuje na to, že mobilní zařízení stále častěji využíváme ke čtení online zpráv také doma. Kouzlo domácích WiFi sítí a surfování na gauči evidentně funguje i v Česku.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn