Hlavní navigace

Zpravodajskou ČT 24 čekají od příštího roku velké změny

9. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 12. 2009

K maximálnímu zefektivnění práce by mělo dojít na zpravodajském kanálu ČT 24. O novinkách informoval server Týden.cz ředitel zpravodajství veřejnoprávní televize Milan Fridrich. Hledáme vnitřní rezervy, analyzujeme vysílání, aby ČT 24 fungovala maximálně efektivně. Přesně v duchu reformy televize připravované generálním ředitelem, uvedl Fridrich pro Týden.cz.

ČT 24 by mělo opustit přes dvacet lidí. Některé z tváří kanálu, moderátoři nočního zpravodajství, odešli již k 1. listopadu. Podle Týdne.cz se také zmenší odpolední směna moderátorů z pěti na tři. Moderátoři Událostí navíc budou uvádět i veškeré pozdní zpravodajství. V praxi to znamená desetiminutovky ve 20 a 21 hodin, půlhodinové Noční události od 23 hodin a desetiminutové zprávy o půlnoci, uvedl Fridrich.

ICTZ23

Ředitel zpravodajství klade důraz na to, že všechny změny a úspory mají naopak vést ke zkvalitnění zpravodajství. Počet moderátorů redukujeme proto, aby vysílání mělo jasné tváře. A také proto, že se moderátoři, editoři a další lidé se naučili dělat ČT24 v náročné formě a v rychlém tempu a vydrží víc než dřív. Vytvořili jsme tým, který je schopný pracovat v nové podobě ještě efektivněji, konstatoval Milan Fridrich. Vyšší investice by naopak měly padnout na program, živé vstupy a grafiku.

ČTĚTE TAKÉ:
Události na České televizi od příštího roku pětkrát denně
ČT 24 nabíhá na úspornější noční režim
ČT 24 zruší pořady Média a svět nebo Vedlejší efekty

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.