Hlavní navigace

Zpravodajství na Primě povede od srpna Jitka Obzinová

9. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 7. 2009

Novou šéfredaktorkou zpravodajství na Primě se stane po Pavlu Zunovi Jitka Obzinová. Spekulaci některých médiích z dnešního rána potvrdilo před chvílí tiskové oddělení české komerční dvojky. Obzinová však na svou novou pozici nastoupí až od 1. srpna. Televize Prima od nové šéfredaktorky očekává především další zkvalitňování práce zpravodajství a jeho rozvoj směrem k jasnému profilu Zpráv TV Prima, zřetelně odlišitelnému od konkurence, uvedla tisková mluvčí stanice Jana Kocová.

ICTZ23

Ředitel Marek Singer si myslí, že Obzinová splňuje zejména představy o zkušeném a konstruktivním šéfovi. Předložila jasnou koncepci jeho rozvoje, která odpovídá našim strategickým záměrům. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšná, upřesnil Singer. Chci společně se zpravodajským týmem najít cestu k ještě výraznějšímu zpravodajskému bloku, který bude jedinečný a rozeznatelný a který divákům Televize Prima poskytne kvalitní přehled, uvedla ke své nové pozici Obzinová.

Jitka Obzinová má s prací v médiích dlouholeté zkušenosti. Na začátku 90. let pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a samostatná komentátorka se specializací na oblast Balkánu a jako válečná zpravodajka v jugoslávském konfliktu. Od roku 1992 působila v České televizi jako redaktorka, moderátorka a zpravodajka zahraniční redakce, zpravodajka na Balkánu a v dalších krizových oblastech. Diváci si ji mohou pamatovat také z Novy, kde se podílela na pořadech Gilotina a Sedmička.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.