Hlavní navigace

Zprávy Primy se v sobotu dotkly dna sledovanosti: 652 tisíc diváků

11. 2. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
11. 2. 2008

Víkend přinesl televizi Prima velké vystřízlivění ohledně sledovanosti inovované hlavní zpravodajské relace. Nejen že jí nadále ubývali diváci, ale v sobotu Prima zaznamenala „rekord“: dosud nejnižší sledovanost zpráv v letošním roce. Zatímco Televizní noviny na Nově sledovalo v sobotu 2,129 milionu dospělých diváků, Primu ve stejnou dobu zapnulo jen 652 tisíc diváků. To je méně než polovina z těch, co minulé pondělí sledovali premiéru moderátorů Pavla Zuny a Mirky Čejkové v dresu televize Prima.

K TÉMATU:

Pokles zaznamenaly zprávy Primy už v pátek, kdy se ně dívalo 660 tisíc dospělých diváků. Televizní noviny na Nově zaznamenaly 1,764 milionu diváků a páteční Události na České televizi sledovalo 1,043 milionu diváků. V sobotu si ČT výrazně polepšila, Události si nenechalo ujít 1,338 milionu diváků. O den později ale ČT mírně ubyli diváci: Události vidělo 1,295 milionu diváků starších patnácti let.

Primě se v neděli podařilo mírně zvrátit trend neustálého poklesu zájmu o její zprávy. Sledovanost stoupla až na 886 tisíc diváků. Nejlépe se ovšem dařilo Televizním novinám na Nově, které tradičně sleduje nejvíce diváků právě v neděli. Včera jich bylo 2,311 milionu.

MM socky3

Zajímavě se vyvíjí i podíly na sledovanosti jednotlivých zpravodajských relací. Zprávy TV Prima v pátek a v sobotu sledovalo jen lehce přes 17 procent diváků, kteří zrovna trávili čas před televizní obrazovkou. V neděli se podíl mírně zvýšil na necelých 21 procent. Události České televize se po pátečním podílu 30 procent v sobotu vyšplhaly až na necelých 41 procent a v neděli na necelých 35 procent.

Nejzajímavější jsou ovšem výsledky televize Nova, kterým celý uplynulý týden „zatápěla“ Prima. Během Televizních novin mívala Nova stabilně přízeň 65 až 70 procent diváků, kteří zrovna sledovali televizi. V pátek jich bylo 46 procent, v sobotu dokonce 56 procent a v neděli necelých 54 procent. Nova se tak postupně vrací na hodnoty před změnou vysílacího času zpráv televize Prima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.