Hlavní navigace

Čtvrteční zprávy Primy sledovalo už jen 904 tisíc diváků

8. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 2. 2008

O sto tisíc diváků méně než ve středu a o půl milionu méně než v pondělí, kdy se poprvé postavily Televizním novinám na Nově, sledovalo ve čtvrtek hlavní zpravodajskou relaci televize Prima. Sledovanost zpráv druhé celoplošné komerční televize klesla až na 904 tisíc diváků, zatímco Televizní noviny ve čtvrtek vidělo 2,115 milionu lidí starších patnácti let.

BRANDstorming tip2

Zprávy Primy se tak dostaly na stejnou úroveň jako před změnou vysílacího času. Prima ale vykazuje v čase od půl osmé do osmé hodiny večer vyšší sledovanost než v době, kdy tento čas patřil seriálu M.A.S.H. Ten v průměru sledovalo 300 tisíc diváků. Naprosto však propadla soutěž Milionář, nasazená do původního času zpráv na Primě. Ve čtvrtek se nedostala ani mezi deset nejsledovanějších večerních pořadů všech televizí (poslední z desítky pořadů sledovalo 309 tisíc diváků).

Před zprávami televize Prima se stále drží Události České televize. Hlavní zpravodajskou relaci ČT ve čtvrtek sledovalo 1,235 milionu diváků starších patnácti let. Zatímco ČT tedy vykazuje od pondělního přesunu začátku zpráv Primy stabilní sledovanost, Prima se i přes angažmá moderátorské dvojice Pavel Zuna – Mirka Čejková nadále propadá a Nova se vrátila na hodnoty nad dva miliony diváků.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).