Hlavní navigace

Zrcadlo kořenového serveru L bylo instalováno v Praze

30. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Praze bylo nainstalováno zrcadlo kořenového serveru L, jenž je jedním ze třinácti kořenových jmenných serverů, které jsou základem internetového systému doménových jmen (DNS). Tento týden to oznámily organizace ICANN a sdružení CZ.NIC. Tato nová instalace přispěje k bezpečnosti a stabilitě kořenového serveru v globálním měřítku, ale zejména v evropském regionu, uvedl Joe Abley, ředitel ICANN pro operace s DNS. Další zrcadla serveru L jsou v současnosti instalována americkém Miami a Los…

V Praze bylo nainstalováno zrcadlo kořenového serveru L, jenž je jedním ze třinácti kořenových jmenných serverů, které jsou základem internetového systému doménových jmen (DNS). Tento týden to oznámily organizace ICANN a sdružení CZ.NIC. Tato nová instalace přispěje k bezpečnosti a stabilitě kořenového serveru v globálním měřítku, ale zejména v evropském regionu, uvedl Joe Abley, ředitel ICANN pro operace s DNS. Další zrcadla serveru L jsou v současnosti instalována americkém Miami a Los Angeles. Zprovozněním zrcadla L-root serveru se snažíme podpořit internetovou infrastrukturu nejen v naší zemi. Zrcadlo kořenového serveru L v Praze slouží celému Internetu všude na světě., řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, správce domén s českou národní top-level doménou .cz. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.