Hlavní navigace

Zruší Český rozhlas svoje multimediální oddělení?

23. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 10. 2009

Multimediální oddělení Českého rozhlasu, které pracuje pod hlavičkou ČRo 8 – Online, by mohlo být zrušeno. Ve svém kandidátském projektu, který zveřejnila Rada Českého rozhlasu, to naznačuje generální ředitel ČRo Richard Medek. Podle jeho mínění si rozhlas nemůže dovolit takové oddělení dlouhodobě vydržovat.

GLOSA: Čeká Český rozhlas noc dlouhých nožů?

Samostatnou kapitolou jsou tzv. multimediální projekty za použití doprovodného obrazu. V ojedinělých, neřkuli zvláštních případech jsou zdůvodnitelné. Chápu je spíše jako marketingovou podporu nějaké akce nebo programu, nebo akce zvláštního významu. Takovou akcí může být kupříkladu internetový přenos pietního aktu před Českým rozhlasem, přenos bohoslužby nebo významného koncertu vážné hudby, píše v projektu Medek.

V souvislosti s budoucím předpokládaným nepříznivým finančním vývojem a výběrovostí těchto akcí je otázkou, zdali má mít Český rozhlas v zaměstnaneckém poměru celé oddělení, zaměřené na multimediální projekty, pokračuje generální ředitel ČRo. Podobné kritice čelilo toto oddělení v minulosti také od Rady Českého rozhlasu, která požadovala ukončení úspěšné reality show Odhalení z pavilonu goril nížinných v pražské zoologické zahradě.

ICTZ_2022_EARLY

ČRo 8 charakterizuje svoje multimediální oddělení jako tým grafiků a fotografů, rozšířený o kameramany, střihače a televizní specialisty. Tento tým se zabývá vytvářením multimediálního obsahu pro video stream a video on-demand našich webových projektů. V neposlední řadě vyrábí ze všech našich materiálů televizní pořady a DVD včetně jejich grafické a zvukové podoby určené širokému publiku, píše se na webu ČRo 8.

Šéfem celého oddělení ČRo 8 – Online je Miroslav Bobek, který je zároveň ředitelem digitální stanice Leonardo zaměřené na vědu. Bobek v minulosti ostře kritizoval současného generálního ředitele ČRo Medka za jeho výroky na adresu posluchačů ČRo Radia Wave, stanice pro mladé, že „ nejsou budoucností tohoto národa“. Bobek požadoval, aby Medek, který byl v té době šéfem programu ČRo, na svoji funkci okamžitě rezignoval.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.