Hlavní navigace

Zuckerbergova sestra opouští Facebook

4. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Starší sestra zakladatele Facebooku Randi Zuckerbergová se po třech měsících vrátila z mateřské dovolené a rezignovala na funkci marketingové ředitelky nejrozšířenější sociální sítě.
Randi Zuckerbergová

Randi Zuckerbergová (29) je žena světoz­námého jménamnoha talen­tů. Po šesti letech strávených prací ve firmě svého bratra se rozhodla uplatnit je jinde. Zakládá si vlastní startup RtoZ Media. Chce radit firmám, zejména těm mediálním, s komunikací v sociálních sítích. „Facebook bude mít dál v mé práci klíčovou roli. Mám v úmyslu ukázat, že na této platformě může KDOKOLI uskutečnit převratné mediální projekty. A budete-li o to stát, bude se dál podílet na mediálních aktivitách Facebooku jako je Facebook Live,“ napsala Randi ve svém rezignačním dopisu.

Právě projekty na pomezí sociálních sítí a tradičnějších médií považuje Randi za své největší úspěchy. Videa z Facebook Live, v nichž často vystupuje, uvádí je nebo vede rozhovory s hosty, sledují stovky tisíc lidí a získala za ně dokonce i nominaci na televizní cenu Emmy.

BRAND

Na rozdíl od svého bratra, který je prototypem programátora-introverta, je jeho sestra velmi společenská. Změna působiště Randi Zuckerbergové je proto zajímavá i pro americká mainstreamová média a její rozhodnutí opustit bratrovu firmu se dostalo za oceánem v rubrikách věnovaných digitálním technologiím mezi hlavní zprávy dne. Potvrzuje se tedy, že Randi zákonitostem fungování médií dobře rozumí – proč by jim jinak poskytla dopis na rozloučenou a­dresovaný kolegům z vedení Facebooku. Lepší start pro konzultační firmu v tomto oboru si lze jen těžko představit.

Zdroj: All Things Digital

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).