Hlavní navigace

Pavel Zuna: O osudu Zpráv TV Prima se budeme bavit začátkem léta

19. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2008

Na začátek léta si stanovilo vedení televize Prima termín, kdy zhodnotí výsledky inovované hlavní zpravodajské relace, přesunuté na půl osmou večer přímo proti Televizním novinám na Nově. V Press klubu na Frekvenci 1 to řekl šéfredaktor zpravodajství Primy Pavel Zuna.

Myslím, že na začátku léta takové hodnocení uděláme. A pak bude také jasné, co převažuje, jestli ta pozitiva nebo negativa. V případě, že dojdeme k tomu, že převažují negativa, tak s tím budeme něco dělat, uvedl Zuna. Nevyloučil přitom, že by se Zprávy TV Prima mohly přesunout do jiného vysílacího času. Mezi dalšími možnostmi jmenoval přeformátování zpráv nebo změny uvnitř relace.

Hlavní slovo pro případný přesun zpráv bude mít generální a programový ředitel, řekl Zuna. Novopečený šéf Primy Marek Singer zatím ve všech rozhovorech prohlašoval, že televize zatím zachová začátek zpráv v 19:30. Zuna na Frekvenci 1 řekl, že si dovede představit návrat zpráv na čas od 18:55, kde je Prima vysílala před letošním 4. únorem.

UXD

Současný počet diváků zpráv Primy, který se pohybuje v průměru pod 500 tisíci diváky, Zuna nepovažuje za žádnou tragédii. Zopakoval, že totální fiasko by považoval výsledky, které by byly nižší než sledovanost seriálu M.A.S.H., který Prima vysílala ve stejném čase před přesunem zpráv a v průměru je sledovalo 300 tisíc diváků. Zprávy se vyplatí vyrábět, i kdyby měly sledovanost třeba jen 150 tisíc diváků, dodal.

Zuna stejně jako Singer vyloučil, že by Prima uvažovala o úplném zrušení zpráv nebo o radikálním seškrtání nákladů na jejich výrobu. Ostatně, televize si to nemůže dovolit ani kvůli podmínkám ve vysílací licenci, které ji přímo zavazují zprávy vysílat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.