Hlavní navigace

Pavel Zuna: Zánik RTA by stál práci 70 zaměstnanců v šesti krajích

14. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

14. 12. 2011

Pokud se Regionální televizní agentuře (RTA) nepodaří uhájit společné vysílání jejích regionálních studií s televizí Prima i po Novém roce, mohlo by to vést k jejich zániku a o práci by přišlo až 70 zaměstnanců RTA. Podle agentury ČTK to dnes novinářům v Českých Budějovicích řekl výkonný ředitel RTA Pavel Zuna. Firma podle něj trvá na zachování modelu připojování studií RTA do celostátního vysílání Primy, který jim garantují jejich licence.

K TÉMATU: Nový šéf představenstva RTA pracuje pro majitele PPF Petra Kellnera

Prima chce ale k 1. lednu 2012 vrátit stávající licenci pro celoplošné pozemní vysílání, která jí ukládá za povinnost umožňovat vstupy regionálních televizí do jejího vysílání, a nově začít vysílat na základě licence nové pro program Prima family, která takovou povinnost neobsahuje. Regionálním studiím RTA ale v jejich licencích nadále zůstane podmínka, že se mají připojovat v přesně stanovených časech do centrálního programu, provozovaného společností FTV Prima, tedy Primy.

ČTĚTE TAKÉ: Prima podává trestní oznámení a civilní žalobu na RTA kvůli regionům

Prima studiím RTA nabídla, aby od Nového roku přešly k připojování do jiného jejího programu, ženského kanálu Prima love. Zároveň od nich ale požaduje za toto vysílání poplatek 100 tisíc korun měsíčně za každé z pěti existujících studií RTA. Zuna takovou nabídku odmítá, protože Prima love vysílá v multiplexu 3 s horším pokrytím než digitální síť 2, v níž vysílá Prima. Studia RTA navíc mají podle svých licencí právo připojovat se do celostátního vysílání Primy zdarma, platí pouze Českým Radiokomunikacím za šíření svého signálu.

Lupa tip MF temata2

KOMENTÁŘ: RTA chtěla vypéct Primu, ta ji ale předběhla

RTA letos na podzim změnila majitele, její původní vlastník, podnikatel Jaroslav Berka, ji prodal britské společnosti Malcolm & Whitacker Recovery se sídlem v Londýně. Její majitel není znám, novým předsedou představenstva RTA se ale stal Tomáš Vališ, ekonomický ředitel soukromého gymnázia Open Gate v Babicích, které založil a financuje majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner. Vališ je také členem dozorčí rady Kellnerovy nadace The Kellner Family Foundation.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.