Hlavní navigace

Pavel Zuna: Zánik RTA by stál práci 70 zaměstnanců v šesti krajích

14. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 322915
14. 12. 2011

Pokud se Regionální televizní agentuře (RTA) nepodaří uhájit společné vysílání jejích regionálních studií s televizí Prima i po Novém roce, mohlo by to vést k jejich zániku a o práci by přišlo až 70 zaměstnanců RTA. Podle agentury ČTK to dnes novinářům v Českých Budějovicích řekl výkonný ředitel RTA Pavel Zuna. Firma podle něj trvá na zachování modelu připojování studií RTA do celostátního vysílání Primy, který jim garantují jejich licence.

K TÉMATU: Nový šéf představenstva RTA pracuje pro majitele PPF Petra Kellnera

Prima chce ale k 1. lednu 2012 vrátit stávající licenci pro celoplošné pozemní vysílání, která jí ukládá za povinnost umožňovat vstupy regionálních televizí do jejího vysílání, a nově začít vysílat na základě licence nové pro program Prima family, která takovou povinnost neobsahuje. Regionálním studiím RTA ale v jejich licencích nadále zůstane podmínka, že se mají připojovat v přesně stanovených časech do centrálního programu, provozovaného společností FTV Prima, tedy Primy.

ČTĚTE TAKÉ: Prima podává trestní oznámení a civilní žalobu na RTA kvůli regionům

Prima studiím RTA nabídla, aby od Nového roku přešly k připojování do jiného jejího programu, ženského kanálu Prima love. Zároveň od nich ale požaduje za toto vysílání poplatek 100 tisíc korun měsíčně za každé z pěti existujících studií RTA. Zuna takovou nabídku odmítá, protože Prima love vysílá v multiplexu 3 s horším pokrytím než digitální síť 2, v níž vysílá Prima. Studia RTA navíc mají podle svých licencí právo připojovat se do celostátního vysílání Primy zdarma, platí pouze Českým Radiokomunikacím za šíření svého signálu.

MMF24

KOMENTÁŘ: RTA chtěla vypéct Primu, ta ji ale předběhla

RTA letos na podzim změnila majitele, její původní vlastník, podnikatel Jaroslav Berka, ji prodal britské společnosti Malcolm & Whitacker Recovery se sídlem v Londýně. Její majitel není znám, novým předsedou představenstva RTA se ale stal Tomáš Vališ, ekonomický ředitel soukromého gymnázia Open Gate v Babicích, které založil a financuje majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner. Vališ je také členem dozorčí rady Kellnerovy nadace The Kellner Family Foundation.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).