Hlavní navigace

Zune Pass míří do Evropy, Češi mají prozatím smůlu

23. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oznámil očekávané zpřístupnění služeb rodiny Zune v dalších zemích. Zune Pass, tedy přístup k hudební knihovně za fixní poplatek, bude nyní k dispozici i pro uživatele z Velké Británie, Francie, Španělska a Itálie. Měsíční předplatné bude činit 9,99 euro. Za něj zákazníci získají online přístup k hudbě z osobních počítačů s MS Windows, z nových mobilů se systémem Windows Phone 7 a také přes herní konzoli Xbox 360 (resp. službu Xbox Live). Předplatné pro uživatele ze Spojených států…

Microsoft oznámil očekávané zpřístupnění služeb rodiny Zune v dalších zemích. Zune Pass, tedy přístup k hudební knihovně za fixní poplatek, bude nyní k dispozici i pro uživatele z Velké Británie, Francie, Španělska a Itálie. Měsíční předplatné bude činit 9,99 euro. Za něj zákazníci získají online přístup k hudbě z osobních počítačů s MS Windows, z nových mobilů se systémem Windows Phone 7 a také přes herní konzoli Xbox 360 (resp. službu Xbox Live). Předplatné pro uživatele ze Spojených států zůstává na 14 dolarech a 99 centech, ovšem ti navíc mají možnost měsíčně stáhnout deset skladeb, které jim zůstanou i po ukončení předplatného.

Microsoft také počítá s prodejem filmů ve Velké Británii, Francii, Německu, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Ve Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku, Německu, Rakousku, Belgii, Irsku, Nizozemsku, Švýcarsku, Mexiku, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu se chce angažovat také na poli online půjčování filmů za poplatek. V představách Microsoftu figuruje jedna velká síť kombinující počítače s MS Windows, zařízení s Windows Phone 7, přehrávače Zune a konzole Xbox 360, která by mohla v plné síle konkurovat Applu a jeho produktovému portfóliu. Uvidíme, jak se to Microsoftu povede představy přeměnit ve skutečnost. Čeští uživatelé zatím bohužel zůstávají stranou. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.