Hlavní navigace

ZUNO na víkend chystá odstávku internetového a mobilního bankovnictví

22. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po většinu soboty 24. srpna 2013 bude mimo provoz internetové a mobilní bankovnictví banky ZUNO. Jak to bude po dobu odstávky s funkčností platebních karet?

Banka ZUNO na nadcházející víkend chystá odstávku internetového bankovnictví, kdy bude mimo provoz rovněž smartbanking. Vedle klasického internetového bankovnictví tak nebude možné používat ani aplikace pro Android a iOS. Důvodem je prý dlouhodobě plánovaná údržba systémů internetového bankovnictví. Odstávka začne o půlnoci z pátku na sobotu 24. srpna 2013.

Pokud vše půjde dle plánu, tak by služby internetového bankovnictví měly být dostupné ještě v průběhu soboty 24. srpna 2013, konkrétně od 14:00. Funkčnost debetních a kreditních karet podle banky výpadkem zasažena nebude. Bezhotovostní platby u obchodníků či výběry hotovosti z bankomatů tak mají fungovat i po dobu avizované odstávky.

KL22 hlasovani

Podobnou víkendovou, leč déle trvající odstávku banka oznámila a provedla loni v listopadu, kdy hned v úvodu navazujícího týdne představila novou aplikaci pro smartbanking určenou mobilním zařízením se systémy Android a iOS. Jestli se klienti i po této odstávce mohou těšit na nějakou novinku, banka neuvádí.

Připomeňme si ale, že současná mobilní aplikace čelí kritice části klientů kvůli chybějící podpoře platebních QR kódů, přestože ZUNO patří do skupiny Raiffeisenbank International. Právě Raiffeisenbank ve spolupráci se softwarovou společností Inmite s platebními QR kódy na český trh přišla a zdá se, že mohou mít hodně zajímavou budoucnost.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.