Hlavní navigace

Blesk mobil

Tesco Mobile hlásí 100 tisíc zákazníků, do května chce získat dalších 30 tisíc

Za necelých deset měsíců provozu Tesco Mobile překonal hranici 100 tisíc klientů. K ČEZ Mobile přešlo od října 50 tisíc lidí, na konci roku jich má být trojnásobek.

Martin Vyleťal

13. 3. 2014 13:12
Doba čtení: 1 minuta

Přes Mobito lze dobít kredit předplacených karet nových virtuálních operátorů

Přes mobilní platební systém Mobito lze nově dobíjet kredit předplacených karet virtuálních operátorů Mobil.cz a Tesco Mobile. Dobíjení kreditu chystá i konkurenční MasterCard Mobile.

Jiří Macich ml.

29. 7. 2013 17:47
Doba čtení: 1 minuta

Telefónica opravuje: jako BLESKmobil nefunguje většina, ale jen čtvrtina virtuálů

Minulý čtvrtek vydala Telefónica tiskovou zprávu (včetně názorné infografiky), ve které se vyjadřovala ke způsobu fungování nového BLESKmobilu. Tvrdila v ní, že „BLESKmobil funguje na principu „branded reseller“ – stejným způsobem poskytuje své služby většina virtuálních operátorů v Evropě: například Tesco Mobile na Slovensku, popřípadě Aldi Talk, Tchibo mobil nebo BILDmobile v Německu.

Jiří Peterka

18. 12. 2012 14:16
Doba čtení: do minuty

Už i T-Mobile a Vodafone nabízí předplacené volání za 2,50 Kč. Ale jen dočasně a jen někomu

Nový BLESKmobil přeci jen přinutil tradiční operátory k určité reakci na svou nabídku. Ale stále jen „v mezích omezené konkurence“, na dobu určitou a s dalšími omezeními. A jaká překvapení připravil Vodafone pro studenty a držitele svých Férových tarifů?

Jiří Peterka

3. 12. 2012 6:30
Doba čtení: 9 minut

BLESKmobil je jen marketingová slupka, pod ní na zákazníky číhá Telefónica

Pod značkou BLESKmobil, skrze kterou se společnost Ringier Axel Springer prezentuje jako první virtuální mobilní operátor, poskytuje své služby přímo Telefónica. Uživatelé této služby vstupují do smluvního vztahu s Telefonicou a nikoli s Ringierem. Ten vlastní značku a zajišťuje marketing a prodej.

Jiří Peterka

8. 11. 2012 6:30
Doba čtení: 8 minut

BLESKmobil je obchodní značka Telefóniky

Dnes oficiálně zahájil činnost nový operátor BLESKmobil, první virtuální mobilní operátor, kterého česká Telefónica dobrovolně pustila do své sítě. Jenže je BLESKmobil vůbec operátorem? Jak upozornil na Twitteru Jiří Peterka, ve všeobecných podmínkách BLESKmobilu je uvedeno, že BLESKmobil je obchodní značka, pod kterou poskytuje služby Telefónica a nikoli vydavatelství Ringier.

Martin Vyleťal

7. 11. 2012 11:06
Doba čtení: do minuty

BLESKmobil pod lupou: minimální měsíční útrata je 67 Kč. Na jaké finty si dát pozor?

Nový BLESKmobil funguje jen na předplacené bázi, s platností kreditu pouhé 3 měsíce. Minimální částka pro jeho dobití je 200 Kč, na každý měsíc tak vychází nutnost dobití nejméně 67 Kč. Péče o zákazníky je buďto samoobslužná, nebo zpoplatněná částkou 20 Kč za hovor.

Jiří Peterka

31. 10. 2012 6:30
Doba čtení: 8 minut

BLESKmobil nabídne volání za 2,50 Kč na minutu [AKTUALIZOVÁNO]

Jak už jsme psali minulý týden, Telefónica a vydavatelství Ringier dnes na společné tiskové konferenci představují prvního virtuálního mobilního operátora. AKTUALIZOVÁNO (11:05):  Pro O2 jedna z velmi významných událostí, spuštění prvního „oficiálního“ alternativního operátora. A významnější o to víc, že jim je Ringier Axel Springer a přináší charakteristický název BLESKmobil. 

Daniel Dočekal

30. 10. 2012 11:05
Doba čtení: 1 minuta

Jiří Peterka: Telefónica pustí do své sítě prvního virtuála Blesk mobil. Proč právě teď?

Telefónica a vydavatelství Ringier představí příští úterý „převratnou změnu na telekomunikačním trhu“. Mělo by se jednat o prvního virtuálního mobilního operátora, kterého Telefónica dobrovolně pustí do své sítě. Proč se k tomu odhodlala právě nyní, zatímco všechny dosavadní pokusy ztroskotaly?

Jiří Peterka

25. 10. 2012 15:15
Doba čtení: 5 minut