Hlavní navigace

Dubaj

Dubaj láká startupy z celého světa, působí tam i Google, IBM či LinkedIn

Dubaj se chystá přejít na m-government – služby úřadů mají být dostupné přes mobilní aplikace. Zároveň se otevírá nadějným startupům. V Praze o tom mluvil šéf Dubai Internet City.

Doba čtení: 5 minut

Jiří Hlavenka: Kdo uchvátil Internet? Ztrátě svobody se zřejmě nevyhneme

Internet toho zažil hodně, ale něco takového ne: pokus o to, aby se jeho kontrolorem stala Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Podívejme se na něj v širších souvislostech.

Doba čtení: 9 minut

Kdo v Dubaji podepsal dohodu ITU WCIT v přehledné mapě

Konference v Dubaji je už minulostí, Internet odolal dalším snahám o cenzuru, znárodňování a zpoplatňování. Případné podrobnosti z konference hledejte v článku Jak to dopadlo s uchvácením Internetu: Konference v Dubaji skončila neúspěšným úspěchem. Ale pokud by vás zajímalo jak vypadá „nové“ rozdělení světa, tak ho najdete na následující mapě – červené země jsou ty co nepodepsaly, černé ty co podepsaly.

Doba čtení: do minuty

Poslední reportáž Ondřeje Filipa, konference WCIT-12 končí

Poslední zpráva z dubajské konference WCIT-12 právě vyšla na blogu sdružení CZ.NIC. Výkonný ředitel sdružení Ondřej Filip v jejím závěru píše: „Domů se vracím s pocitem, že delegace České republiky byla velice aktivní a snažila se hájit náš pohled na věc, který je pochopitelně hodně rozdílný od zemí, ve kterých telefonování i Internet poskytují pouze státní monopolní společnosti a mají výrazně jiný výklad slova ‚bezpečnost‘ a podobně. Bohužel přijatý dokument nakonec nebyl akceptovatelný, byť…

14. 12. 2012 17:10
Doba čtení: 1 minuta