Hlavní navigace

KIVS

Komentář

Vnitro už podruhé ruší centralizované nákupy telekomunikačních služeb

ÚOHS sice zmírnil své předběžné opatření vůči nové podobě KIVSu, ale našel prý podstatnou vadu v tzv. dynamickém nákupním systému. Vnitro teď chce novou podobu KIVSu úplně zrušit.

Jiří Peterka

26. 2. 2013 6:30
| 8

Nákup datových služeb v rámci KIVSu je znovu pozastaven, firma ha-vel si stěžovala ÚOHS

Centrální nákup datových služeb v rámci KIVSu (Komunikační infrastruktury veřejné správy) je snad zakletý. V loňském roce ho nejprve pozastavil ÚOHS, a další pokus dokonce odpískalo vnitro samo, a to na rok, do 27.3.2013. Následně vnitro pracovalo na nové verzi zadávacího řízení, do kterého se skutečně přihlásilo docela dost zájemců – a v těchto dnech se již mělo soutěžit o co nejvýhodnější ceny. Leč nesoutěží, protože znovu zasáhnul ÚOHS a zadávací řízení opět pozastavil.

Jiří Peterka

8. 1. 2013 13:21

Ministerstvo financí ušetří za datové služby díky smlouvám mimo projekt KIVS

Ministerstvo financí díky novým smlouvám na datové služby, které uzavřelo letos mimo projekt KIVS, ušetří ročně desítky milionů korun a to i přes zvýšení kapacity a rychlosti připojení. Ministerstvo vypsalo výběrová řízení poté, co ministerstvo vnitra zrušilo výběrové řízení na Rámcovou smlouvu KIVS a ponechalo na jednotlivých resortech, aby telekomunikační služby sjednaly a pořídily samy. Na konci loňského roku ministerstvo vnitra přiznalo, že centrální nákup telekomunikačních služeb není…

Martin Vyleťal

19. 9. 2012 13:09
| 2

Ministerstvo přihrálo České poště miliony z rozpočtů poskytovatelů internetu

O komunikační infrastruktuře veřejné správy (dále jen KIVS) bylo napsáno už mnohé. Událost z minulého týdne však ukazuje, že tam cosi, velmi mírně řečeno, zapáchá. Řeč je o nastavených podmínkách.

Zbyněk Pospíchal

8. 3. 2012 6:30

2500 knihoven bude odpojeno od internetu, SKIP se ptá, zda je možné věřit předsedovi vlády

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR obeslal média s informacemi o ukončení Projektu internetizace knihovnen. Plyne z nich, že k 28. březnu bude zhruba 2 500 knihoven (provozovaných především malými obcemi) odpojeno od Internetu. A to i přes ujištění předsedy vlády Petra Nečasa i ministra kulutry, že projekt bude pokračovat. SKIP se v prohlášení ptá, zda vláda podporuje rozvoj informačních technologií.

Daniel Dočekal

28. 2. 2012 18:34