Hlavní navigace

KIVS

Vnitro už podruhé ruší centralizované nákupy telekomunikačních služeb

ÚOHS sice zmírnil své předběžné opatření vůči nové podobě KIVSu, ale našel prý podstatnou vadu v tzv. dynamickém nákupním systému. Vnitro teď chce novou podobu KIVSu úplně zrušit.

Jiří Peterka

26. 2. 2013 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Nákup datových služeb v rámci KIVSu je znovu pozastaven, firma ha-vel si stěžovala ÚOHS

Centrální nákup datových služeb v rámci KIVSu (Komunikační infrastruktury veřejné správy) je snad zakletý. V loňském roce ho nejprve pozastavil ÚOHS, a další pokus dokonce odpískalo vnitro samo, a to na rok, do 27.3.2013. Následně vnitro pracovalo na nové verzi zadávacího řízení, do kterého se skutečně přihlásilo docela dost zájemců – a v těchto dnech se již mělo soutěžit o co nejvýhodnější ceny. Leč nesoutěží, protože znovu zasáhnul ÚOHS a zadávací řízení opět pozastavil.

Jiří Peterka

8. 1. 2013 13:21
Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo financí ušetří za datové služby díky smlouvám mimo projekt KIVS

Ministerstvo financí díky novým smlouvám na datové služby, které uzavřelo letos mimo projekt KIVS, ušetří ročně desítky milionů korun a to i přes zvýšení kapacity a rychlosti připojení. Ministerstvo vypsalo výběrová řízení poté, co ministerstvo vnitra zrušilo výběrové řízení na Rámcovou smlouvu KIVS a ponechalo na jednotlivých resortech, aby telekomunikační služby sjednaly a pořídily samy. Na konci loňského roku ministerstvo vnitra přiznalo, že centrální nákup telekomunikačních služeb není…

Martin Vyleťal

19. 9. 2012 13:09
Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo přihrálo České poště miliony z rozpočtů poskytovatelů internetu

O komunikační infrastruktuře veřejné správy (dále jen KIVS) bylo napsáno už mnohé. Událost z minulého týdne však ukazuje, že tam cosi, velmi mírně řečeno, zapáchá. Řeč je o nastavených podmínkách.

Zbyněk Pospíchal

8. 3. 2012 6:30
Doba čtení: 5 minut

2500 knihoven bude odpojeno od internetu, SKIP se ptá, zda je možné věřit předsedovi vlády

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR obeslal média s informacemi o ukončení Projektu internetizace knihovnen. Plyne z nich, že k 28. březnu bude zhruba 2 500 knihoven (provozovaných především malými obcemi) odpojeno od Internetu. A to i přes ujištění předsedy vlády Petra Nečasa i ministra kulutry, že projekt bude pokračovat. SKIP se v prohlášení ptá, zda vláda podporuje rozvoj informačních technologií.

Daniel Dočekal

28. 2. 2012 18:34
Doba čtení: 1 minuta