Hlavní navigace

LBS

Foursquare už neumožňuje check-in, musíte si pořídit Swarm

Přizpůsobit se nebo jít. Klasické dvě možnosti, když se vývojáři rozhodnou, že zcela nesmyslně změní aplikaci. A hlavně, pozor na soukromí!

Daniel Dočekal

21. 7. 2014 8:54
Doba čtení: 2 minuty

Google Latitude končí 9. srpna

Latitude končí 9. srpna bez přímé faktické náhrady, byť něco najdete v Google+. Pokud čerstvě zaktualizujete Mapy Google, Latitude už v nich tak jako tak není.

Daniel Dočekal

10. 7. 2013 17:03
Doba čtení: 2 minuty

Foursquare umožní cestovat v čase

Pokud chcete vidět vizualizaci toho, kde jste se na Foursquare přihlašovali, můžete použít Foursquare Time Machine. A pokud mohu dodat, nenechte si to ujít.

Daniel Dočekal

15. 6. 2013 10:12
Doba čtení: do minuty

Foursquare má novou hlavní stránku pro nepřihlášené, podstatně užitečnější

Foursquare – www.foursquare.com – má novou hlavní stránku pro nepřihlášené uživatele a nutno dodat, že tato nová podoba je podstatně užitečnější a také mnohem lépe vysvětluje, k čemu je vlastně možné Foursquare používat. 

Daniel Dočekal

16. 10. 2012 10:21
Doba čtení: do minuty

Girls Around Me už v AppStore nenajdete. Zablokována je i u FourSquare

Girls Around me (zde byla v AppStore) byla stažena z AppStore a zablokována FourSquare. Šlo o praktickou demonstraci toho, jak může být užívání LBS (Location Based Services) potenciálně nebezpečné. Girls Aroudn Me používala údaje z FourSquare a Facebook check-inů pro zobrazení toho, kde se ve vašem okolí nacházejí ženy a dívky. A navíc vybízela uživatele, aby se s nimi kontaktovali. Ideální pro seznámení se chtivé muže. Ale také ideální pro kohokoliv, kdo by měl poněkud horší úmysly.

Daniel Dočekal

1. 4. 2012 13:58
Doba čtení: 1 minuta

Gowalla definitivně skončila, možná vám ještě umožní stáhnout vaše data

V prosinci Facebook koupil službu Gowalla.com, včetně kompletního týmu lidí (viz Gowalla zcela skončí v lednu 2012, zaměstnanci a zakladatel jdou do Facebooku). Činnost Gowalla.com ukončila už v lednu, ale až nyní v březnu se na www.gowalla.com objevila první změna – oznámení o ukončení a slib „brzké“ možnosti stáhnout si vaše data.

Daniel Dočekal

11. 3. 2012 13:26
Doba čtení: do minuty

Foursquare účet má v Česku zhruba 16 tisíc lidí, podívejte se na žebříček značek

Jedničkou mezi značkami je celosvětově MTV, v Česku je to Scuk.cz. Nejnavštěvovanějším místem je pravděpodobně Hlavní nádraží a zdatně mu konkuruje Letiště Praha Ruzyně. Pro šestnáct tisíc lidí v Česku je Foursquare zábavou i užitečnou pomůckou.

Daniel Dočekal

17. 1. 2012 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Gowalla zcela skončí v lednu 2012, zaměstnanci a zakladatel jdou do Facebooku

Gowalla potvrdila akvizici Facebookem (viz Facebook koupil Gowallu, doposud hlavního konkurenta Foursquare) a po dvou dnech dohadů byla koupě potvrzena i přímo Gowallou (Gowalla is Going to Facebook) – ta končí, uživatelům umožní export dat a její provoz bude ukončen na konci ledna 2012. Facebook tak nekoupil službu, ale pouze její zaměstnance. 

Daniel Dočekal

5. 12. 2011 19:26
Doba čtení: do minuty

Facebook koupil Gowallu, doposud hlavního konkurenta Foursquare

Podle CNN Money koupil Facebook Gowallu (www.gowalla.com) a většina zaměstnanců, včetně zakladatele Joshe Williamse, se přestěhuje do Palo Alto, do centrály Facebooku. Zajímavé na koupi je hlavně to, že „zdroj“ hovoří o „perfektní shodě“ a o tom, že tým Gowally bude pracovat na nové Timeline, tedy nové podobě Facebooku (která stále není spuštěna ani dva měsíce po původním termínu).

Daniel Dočekal

4. 12. 2011 10:22
Doba čtení: 1 minuta

Tweepsmaps.com - odkud jsou lidé sledující váš Twitter

S pomocí tweepsmap.com/Map můžete získat přehled o tom, kde se nacházejí ti co vás sledují na Twitteru. Než se ale vydáte to zjistit, malé upozornění – TweepsMap chce poněkud nadměrná práva k vašemu účtu, takže je možná vhodné po případném vyzkoušení práva opět odebrat.

Daniel Dočekal

23. 11. 2011 18:40
Doba čtení: do minuty

Foursquare 4.0 (Radar) představuje (opět trochu děsivou) budoucnost sociálních sítí

Nakažlivost sdílení čehokoliv v reálném čase přivedla Foursquare k podivné myšlence – bude vás a vaše přátele sledovat nepřetržitě a informovat vzájemně o čemkoliv, co uzná za vhodné.

Daniel Dočekal

20. 10. 2011 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Foursquare skryje domácí adresu, lupiči to budou mít těžší

Autoři geolokační hry Foursquare vyslyšeli stížnosti kritiků a zavedli jednoduché bezpečnostní opatření. Ty, kdo se rádi „checkují“ i ve vlastním bytě, ochrání alespoň částečně před nežádoucí pozorností zlodějů či jiných pronásledovatelů. Zatímco dosud se zobrazovala u místa zařazeného do kategorie Domov přesná adresa, tak jako u všech ostatních, nově místo ní „cizinci“ uvidí jen toto oznámení: 

Petr Kočí

20. 9. 2011 18:12
Doba čtení: do minuty

Foursquare spouští Seznamy míst

Foursquare zprovoznil Seznamy míst, dlouho očekávanou funkci na sdružování lokací do skupin.

Patrick Zandl

18. 8. 2011 15:34
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare umožní automaticky vytvářet stránky pro značky, chystá zpoplatnění

Vybudovat co největší uživatelskou základnu, získat co nejvíce firem. Jasný a logický cíl, který musí mít jasné a logické pokračování. Zpoplatnit vše, co zpoplatnit jde.

Daniel Dočekal

2. 8. 2011 13:19
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare začíná zobrazovat nabídky Grouponu

Kde přijde známá geolokační služba Foursquare k penězům? Vypadá to, že se začíná rýsovat odpověď na to, jakou má vedení firmy strategii.

Patrick Zandl

31. 7. 2011 9:20
Doba čtení: 1 minuta

Váš deníček z Foursquare

Používáte geolokační službu FourSquare? Pak jste si už možná říkali, že by bylo zajímavé vygenerovat z ní deníček nebo mapový přehled všech lokací, které jste navštívili. Martin Hassman takovou službu spustil.  Propojí se s vaším účtem na FourSquare, načte lokace a promítne vám je do mapy. Foursquare diary

Patrick Zandl

13. 7. 2011 7:46
Doba čtení: do minuty