Hlavní navigace

Foursquare začíná zobrazovat nabídky Grouponu

31. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 21971
Kde přijde známá geolokační služba Foursquare k penězům? Vypadá to, že se začíná rýsovat odpověď na to, jakou má vedení firmy strategii.

Po oznámení spolupráce Foursquare s řadou společností jako LivingSocial, Gilt City, zozi, BuyWithMe a AT&T začalo Foursquare zobrazovat nabídky té největší, Grouponu.

Groupon nabízí prodej služeb a zboží v závislosti na poloze, pro což je Foursquare velmi dobrou platformou. Nově tedy uživatelé uvidí nabídky jak běžného Grouponu, tak služby Groupon Now v aplikaci Foursquare. Ta uživatelům i doporučí, že nedaleko je nějaká speciální nabídka, které by mohli využít.

Groupon Now je samoobslužné rozhraní pro obchodníky, kteří mohou ve vybraných pětadvaceti městech USA zadávat geograficky vymezené nabídky, u nichž se očekává, že je zákazníci využijí hned nebo v určitou dobu – například okamžitě platná nabídka slevy na polední jídlo v restauraci nebo sleva na pizzu přes odpolední hodiny atd.

Content First 2022_tip temata

Potíž, kterou Groupon s Now nabídkou má, je, že pro její distribuci využívá především mobilní aplikaci, kde podle polohy uživatele doručí patřičnou sadu nabídek. Jenže Foursquare má podstatně více uživatelů své aplikace, stáhlo si ji přes deset milionů uživatelů. Pro Groupon to bude tedy podstatné rozšíření zásahu pro Groupon Now.

Groupon Now na Foursquare jako Zvláštní nabídka

Groupon Now na Foursquare jako Zvláštní nabídka

Na Foursquare se nabídky jmenují Speciální nabídka a v USA běží s výše uvedenými partnery již dva týdny, nyní přibyl i Groupon. A co z toho bude mít Foursquare? Kromě paušálu, který mu firmy mají údajně platit, především provizi z přivedených zákazníků.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.