Hlavní navigace

Groupon

Slevový Groupon propustí 1100 lidí a stáhne se z několika zemí

Americký slevový gigant, který před lety spustil světovou slevovou mánii, pokračuje ve snaze posunout se i do dalších oblastí e-commerce.

Doba čtení: 1 minuta

Z Grouponu nuceně odešel jeho CEO a zakladatel, Andrew Mason

Neustál ještě větší než očekávanou další čtvrtletní ztrátu i snížení vyhlídek.

1. 3. 2013 15:11
Doba čtení: 1 minuta

Andrew Mason, CEO Grouponu, věří v budoucnost

„Bylo by divné, kdyby představenstvo Grouponu neuvažovalo o tom, že by by mě měli odvolat“, říká Mason. Mason sám v budoucnost Grouponu věří a navíc by prý sám sebe vyhodil, kdyby měl pocit, že se nehodí k vedení největšího slevového serveru na světě. Reaguje hlavně na informace v médiích, které zmiňuje plány představenstva Masona odvolat.

30. 11. 2012 11:33
Doba čtení: 1 minuta

Amazon odepsal 169 milionů dolarů - investici do LivingSocial

Amazon oznámil finanční výsledky za třetí kvartál, které nebyly obzvlášť příznivé. Zajímavé na nich je ale i například to, že Amazon odepsal 169 milionů dolarů v podobě investice do LivingSocial, tedy jednoho z nejslibnějších serverů pro hromadné/slevové nakupování. A také jednoho z největších soupeřů jedničky v této oblasti, Grouponu. Amazon do LivingSocial investoval 175 milionů dolarů zhruba před dvěma roky. LivingSocial.com používá (podle Compete.com) zhruba 7.5 milionu uživatelů (z USA) ,…

Doba čtení: 1 minuta

Groupon ve druhém čtvrtletí vydělal 33 milionů dolarů

Slevový server Groupon zaznamenal v druhém čtvrtletí tržby ve výši 568,3 milionů dolarů, analytici přitom předpokládali, že firma dosáhne tržeb ve výši 573,13 milionů dolarů. Za nižšími tržbami mohou být problémy s expanzí Grouponu v Evropě. Výkonný ředitel Grouponu Andrew Mason prohlásil, že dosavadní nabídky Grouponu v Evropě byly pro zákazníky příliš drahé a ani obchodníci nebyly se službou spokojeni, kvůli potížím Grouponu s implementací nových technologií, které měly nalákat více zákazníků.

Doba čtení: 1 minuta

Google nabízí miliardu za celosvětová práva k hudbě jednoho z vydavatelů.

Internet začíná převládat nad televizí, herní průmysl to nemá jednoduché a Facebook také ne. General Motors se postaral o pozdvižení, 10 milionů dolarů do inzerce na Facebooku nedá. Zato Pinterest získal 120 milionů nových investic.

25. 5. 2012 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Groupon má další potíže s účetnictvím, jeho akcie padají

Předobraz většiny slevových serverů, americký Groupon, pokračuje v divoké jízdě dolů po burzovní skluzavce. Od pátku, kdy musel přehodnotit své finanční výsledky za první čtvrtletí, spadla cena za akcii z 18 na 15 dolarů. V listopadu se přitom začínaly prodávat za dvojnásobek.

Doba čtení: 1 minuta

Groupon opět ve ztrátě, akcie zareagovaly propadem

Slevový server Groupon ve středu večer zveřejnil své finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí. Místo analytiky očekávaného zisku se Groupon znovu ocitl ve ztrátě.

9. 2. 2012 14:13
Doba čtení: do minuty

Groupon vstoupil na burzu, ta jej ohodnotila až na 20 miliard dolarů

Akcie amerického slevového serveru Groupon v pátek hned po svém prvním uvedení na veřejnou burzu překonaly většinu očekávání. V prvních minutách obchodování vyletěla jejich cena na trhu Nasdaq z 20 až na 31,14 dolarů. Potom se ustálila kolem 28 dolarů za kus.

4. 11. 2011 18:29
Doba čtení: 1 minuta

Hlavní americké slevové servery ztrácejí návštěvníky

Compete.com v Daily Deals on the Downside: Groupon and Livingsocial Continue to Slide upozorňuje na ztrátu popularity amerických slevových serverů – propouštění u Buywithme.com, změny ve vstupu Groupon.com na burzu. A hlavně na dlouhodobý pokles návštěvnosti u dvojice největších – Groupon.com a Livingsocial.com. 

Doba čtení: do minuty

Groupon prodá akcie za méně než původně chtěl

Americký Groupon, vzor většiny slevových serverů, nakonec hodlá prodat akcie v celkové hodnotě 480 až 540 milionů dolarů. Původně přitom chtěl primárním úpisem akcií získat až 750 milionů dolarů. Firma letos pod tlakem investorů a regulátorů, kteří upozorňovali na nestandardní účetní postupy, dvakrát měnila způsob vedení účetnictví. 

21. 10. 2011 12:55
Doba čtení: 1 minuta

Groupon měl loni o polovinu nižší příjmy, než původně uváděl

Groupon před oddalovaným primárním úpisem akcií (IPO) upravil své finanční výsledky za minulý rok. Firma dříve uvedla, že v roce 2010 měla příjmy ve výši 713,4 milionů dolarů, nyní hovoří o částce 312,9 milionu dolarů. Čtěte také: Regulátoři si posvítí na Groupon, nelíbí se jim „upravené CSOI“

Doba čtení: do minuty

Tomáš Čupr: Slevomat jsme Grouponu ani nikomu jinému neprodali

Od včerejšího večera se na Twitteru šíří informace, že majitelé Slevomatu prodali největší český slevový server americkému Grouponu, případně firmě CME, majiteli televize Nova.  Zprávu jsme se pokusili ověřit dotazem na tiskovém oddělení Grouponu, u zakladatele Slevomatu Tomáše Čupra a u Ondřeje Rašky ze společnosti Miton, které ve Slevomatu patří 49 procent.

Doba čtení: 1 minuta

Facebook Deals končí, po čtyřech měsících

Reuters (Facebook ending Deals product after four-month test) přináší informaci, že Facebook končí s Deals, zhruba čtyři měsíce poté, co je spustil. Měly být konkurencí slevovým gigantům jako je Groupon či LivingSocial a spuštění se dočkalo pět měst. Podle Reuters se bude Facebook věnovat možnostem propojením místního podnikání a zákazníků hlavně prostřednictvím inzerce (Ads), Stránek (Pages), sponzorovaných sdělení (Sponsored Stories) a v rámci Check-in Deals možností.

Doba čtení: do minuty

Groupon ve druhém čtvrtletí prodělal více než 100 milionů dolarů

Groupon, americká jednička mezi slevovými servery, hospodařil ve druhém čtvrtletí letošního roku se ztrátou 102,7 milionů dolarů, při tržbách 878 milionů dolarů. Podobných výsledků dosáhla firma i v prvním čtvrtletí.  Groupon ve druhém čtvrtletí sice snížil výdaje na marketingové aktivity, do finančních výsledků se však negativně promítly zvýšené náklady na mzdy zaměstnanců, kterých za tři měsíce přijal server více než tisícovku.

Doba čtení: do minuty

LivingSocial české zájemce o slevy zatím jen testuje

V poslední době se v reklamních sítích zobrazují nabídky původně americké slevové sítě LivingSocial, předzvěst brzké invaze na český trh to ovšem není.

4. 8. 2011 14:07
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare začíná zobrazovat nabídky Grouponu

Kde přijde známá geolokační služba Foursquare k penězům? Vypadá to, že se začíná rýsovat odpověď na to, jakou má vedení firmy strategii.

31. 7. 2011 9:20
Doba čtení: 1 minuta