Hlavní navigace

Andrew Mason, CEO Grouponu, věří v budoucnost

Daniel Dočekal

„Bylo by divné, kdyby představenstvo Grouponu neuvažovalo o tom, že by by mě měli odvolat“, říká Mason. Mason sám v budoucnost Grouponu věří a navíc by prý sám sebe vyhodil, kdyby měl pocit, že se nehodí k vedení největšího slevového serveru na světě. Reaguje hlavně na informace v médiích, které zmiňuje plány představenstva Masona odvolat.

Doba čtení: 1 minuta

Bylo by divné, kdyby představenstvo Grouponu neuvažovalo o tom, že by by mě měli odvolat“, říká Mason. Mason sám v budoucnost Grouponu věří a navíc by prý sám sebe vyhodil, kdyby měl pocit, že se nehodí k vedení největšího slevového serveru na světě. Reaguje hlavně na informace v médiích, které zmiňuje plány představenstva Masona odvolat.

Groupon od vstupu na burzu (zhruba před rokem) ztratil 80 procent na ceně akcií a to i přesto, že má 40 milionů aktivních uživatelů v 35 zemích a uvádí, že se mu od minulého roku zdvihly příjmy o 81 %. V mezinárodních aktivitách se mu ovšem podařilo dosáhnout pouze 3% růstu. Zajímavé může být ale například i to,že třetina transakcí přichází z mobilních zařízení a vstup do prodeje „vlastního“ zboží (v podobě Groupon Goods) se prý podařil.

Zdroj: Groupon CEO Andrew Mason: I'd Be The First To Fire Myself, But Groupon's Here To Stay

Našli jste v článku chybu?