Hlavní navigace

Amazon odepsal 169 milionů dolarů - investici do LivingSocial

Daniel Dočekal

Amazon oznámil finanční výsledky za třetí kvartál, které nebyly obzvlášť příznivé. Zajímavé na nich je ale i například to, že Amazon odepsal 169 milionů dolarů v podobě investice do LivingSocial, tedy jednoho z nejslibnějších serverů pro hromadné/slevové nakupování. A také jednoho z největších soupeřů jedničky v této oblasti, Grouponu. Amazon do LivingSocial investoval 175 milionů dolarů zhruba před dvěma roky. LivingSocial.com používá (podle Compete.com) zhruba 7.5 milionu uživatelů (z USA) ,…

Doba čtení: 1 minuta

Amazon oznámil finanční výsledky za třetí kvartál, které nebyly obzvlášť příznivé. Zajímavé na nich je ale i například to, že Amazon odepsal 169 milionů dolarů v podobě investice do LivingSocial, tedy jednoho z nejslibnějších serverů pro hromadné/slevové nakupování. A také jednoho z největších soupeřů jedničky v této oblasti, Grouponu. Amazon do LivingSocial investoval 175 milionů dolarů zhruba před dvěma roky. LivingSocial.com používá (podle Compete.com) zhruba 7.5 milionu uživatelů (z USA) , Groupon.com skoro 13 milionů uživatelů.

Amazonu stouply prodeje (meziročně o 27 %, na 13.81 miliardy dolarů) ale zároveň hlásí ztrátu ve výši 274 milion dolarů, první čtvrtletní ztrátu za poslední čtyři roky. V tom samém období v loňském roce vykazoval Amazon zisk 63 milionů dolarů. Ve finančních výsledcích se Amazon neopomněl zmínit o tom, že Kindle Fire má lepší technické parametry než iPad Mini.

Zdroj: Amazon.com Announces Third Quarter Sales up 27% to $13.81 Billion

Našli jste v článku chybu?