Hlavní navigace

Slevové servery

Boj o slevový server Pepa.cz pokračuje, padl i návrh na insolvenci [AKTUALIZOVÁNO]

Podnikat na doméně, kterou nemáte plně pod kontrolou, je risk. Přesvědčil se o tom slevový server Pepa, který měl doménu pepa.cz pouze pronajatou na základě licenční smlouvy. Její majitel ale nyní službu z domény vystěhoval. A celé to vypadá jako…

David Slížek

8. 8. 2017 14:55

Slevový Nakupvakci.cz přestal fungovat, partneři mluví o milionových dluzích

Ve středu se zcela odmlčel slevový server Nakupvakci.cz. Z webu zmizel veškerý obsah a nedostupná je také facebooková stránka serveru. Na případ upozornil deník E15.  Provozovatele serveru přitom není možné zastihnout a neodpovídají ani na…

David Slížek

14. 12. 2016 15:17
| 4

Vyhledávač slev Skrz.cz kupuje brněnský slevový server Vykupto.cz

Konsolidace na poli slevových serverů pokračuje. Vykupto.cz po pěti letech od vzniku mění majitele a bude měnit i obchodní model.

David Slížek

27. 11. 2015 14:03
Doba čtení: 1 minuta

Slevový Groupon propustí 1100 lidí a stáhne se z několika zemí

Americký slevový gigant, který před lety spustil světovou slevovou mánii, pokračuje ve snaze posunout se i do dalších oblastí e-commerce.

David Slížek

23. 9. 2015 9:20
| 2
Doba čtení: 1 minuta

Slevomat ruší papírové vouchery. Od teď jen digitálně

Slevový portál vychází vstříc majitelům chytrých telefonů, kteří nechtějí řešit, kde tisknout své slevové kupóny.

Jan Beránek

17. 9. 2015 8:34
| 9
Doba čtení: 1 minuta

Majitel SlevaDne.cz posiluje na tuzemském trhu. Kupuje KuponPlus.cz

Slovenský Creative Web rozšiřuje svůj záběr na českém trhu. Má zálusk i na další slevové portály a slibuje investice v řádu desítek milionů.

Jan Beránek

2. 9. 2015 13:46
| 1
Doba čtení: 1 minuta
Rozhovor

Petr Sýkora (Pepa.cz): Úspěšný prodej módy na slevových serverech byla fáma

Pepa.cz se přetahuje o pozici dvojky na českém trhu slevových serverů, kterému vládne Slevomat. Podle šéfa serveru Petra Sýkory chce být jedničkou v cestování.

Jan Strouhal

3. 4. 2015 17:00
Doba čtení: 8 minut
Ročenka 2014

Slevový rok 2015 přinese čistku mezi partnery i pokrývání menších měst

Trh se vyčistil a nový rok už by měl být ve znamení upevňování pozic a značek. Slevové kupóny jsou totiž stále čtvrtým nejčastějším produktem, který se na českém webu prodává.

Jan Beránek

31. 12. 2014 6:30
Doba čtení: 3 minuty

Slevový agregátor Skrz.cz zavírá svůj affiliate program Rival

Po čtyřech letech chce Skrz vyměnit starý systém za novou inzertní platformu. Přepnout by na ni měl během prosince.

Jan Beránek

14. 11. 2014 15:15
| 2
Doba čtení: 1 minuta
Komentář

Zadlužený ex-provozovatel Zapakatel.cz získá dalších 2,5 milionů korun

ePojisteni.cz tak za Zapakatel.cz zaplatí společnosti Spojka Group celkem 15 milionů Kč. Bude to ale jejímu jednateli Jiřímu Carbovi stačit na uspokojení všech věřitelů?

Martin Vyleťal

29. 8. 2014 6:30
| 6
Doba čtení: 6 minut
Komentář

Nová konkurence pro slevové servery? Nákup jak na hracím automatu

V Česku začala fungovat služba prodávající zlevněné zboží pomocí holandské aukce. Má klon webu Drop ‘Til You Shop šanci se uchytit? Zatím budí rozpaky.

Martin Vyleťal

14. 8. 2014 6:30
Doba čtení: 7 minut

Provozovatel slevového serveru BránaSlev.cz v problémech

Společnost Spojka Group s.r.o., která byla do poloviny června provozovatelem slevového serveru Zapakatel.cz, má vážné problémy. Přiznala, že nedokáže dostát svým závazkům.

Martin Vyleťal

11. 7. 2014 13:17
Doba čtení: 2 minuty

Slevový server Nebeslev je v úpadku, stále však zůstává v provozu

Firma, která slevový server provozuje, skončila loni v insolvenčním řízení. Nyní ji soud poslal do úpadku. Zákazníkům dluží téměř 24 milionů Kč.

Martin Vyleťal

4. 6. 2014 15:01
| 6
Doba čtení: 1 minuta

Jan Barta kupuje Zapakatel.cz, stávající tým jde stavět nový slevový server

Třetí největší slevový server na českém trhu mění majitele. Podnikatel Jan Barta kupuje doménu a ochrannou známku. O závazky zákazníků se postarají odcházející vlastníci.

David Slížek

29. 5. 2014 19:20
Doba čtení: 1 minuta
Komentář

Česko stále miluje slevy: Slevomat hlásí obrat nad miliardu, některé servery končí

Kdo předpovídal slevovým serverům konec, mýlil se, tenhle segment e-komerce v Česku stále posiluje, byť se to občas neobejde bez klasických pádů a problémů.

Daniel Dočekal

16. 1. 2014 12:16
Doba čtení: 7 minut

Slevové servery v prvním čtvrletí: 690 milionů korun a růst

Slevín včera v tiskové zprávě poskytl základní informace o českém slevovém trhu. Dramatický pokles počtu serverů se nekoná, trh stále roste a začala sezóna dovolených

Daniel Dočekal

25. 4. 2013 7:47
Doba čtení: 1 minuta
Komentář

Jak se dařilo a daří slevovým serverům? Stále více se přibližují e-shopům

Slevové servery jsou v oblibě i v zahraničí, byť se všude jejich počet zmenšuje a hledají novou tvář a nové cesty k zákazníkům. Jak se dařilo a daří slevovým serverům v Česku?

Daniel Dočekal

10. 4. 2013 6:30
| 1
Doba čtení: 3 minuty

Změny podílů ve Slevomatu: posílil Miton a Enern na úkor Čupra a Kormana

Zakladatelé Slevomatu Tomáš Čupr a Martin Korman převedli koncem loňského roku část svých podílů investičním firmám Miton a Enern. Loni firma hospodařila se ziskem v milionech korun.

Martin Vyleťal

27. 2. 2013 17:03
Doba čtení: 2 minuty

Zapakatel.cz hlásí tržby 260 milionů a půjde víc do kultury

Slevový server ohlásil odchod dvou spoluzakladatelů z manažerských pozic a předpovídá, že v roce 2013 dojde v Česku k dalšímu snížení počtu slevových serverů.

David Slížek

5. 2. 2013 13:42
Doba čtení: 1 minuta

Slevomat zvýšil obrat v ČR na 758 milionů, jaký má zisk ale neprozradil

Obrat provozovatele slevového serveru Slevomat v roce 2012 přesáhl 2,3 miliardy korun. Na českém chce firma letos výrazně posílit v segmentu zboží.

Martin Vyleťal

30. 1. 2013 13:27
| 5
Doba čtení: 2 minuty

Slevový server Zapakatel.cz kupuje podíl v Navečer.cz

Do projektu Navečer.cz majetkově vstupuje slevový server Zapakatel.cz. Již v září do něj vstoupil Ticketon Martina Kasy. Zapakatel.cz má pomoci zejména s obchodní a marketingovou strategií a s rozšířením portfolia zákazníků. „Budujeme Navečer.cz jako největší portál večerní zábavy pro celou ČR, kde pořadatelé kulturních a zábavních akcí, majitelé restaurací a další podnikatelé mohou sami jednoduše spravovat své lokální marketingové aktivity, které se týkají večerní zábavy. Kromě propagačních a…

Redakce

8. 11. 2012 15:58
Doba čtení: 1 minuta

Traveldiscount.cz v problémech: webové stránky nefungují a firma dluží peníze

Jeden z prvních slevových serverů se specializací na prodej zájezdů, dovolených a ubytovacích kapacit, je zřejmě v problémech. Webové stránky traveldiscount.cz již několik dnů nefungují a soudě podle reakcí zákazníků vše naznačuje tomu, že firma krachuje. Většina hotelů vouchery zakoupené prostřednictvím traveldiscount.cz neuznává. Společnost zřejmě dluží nejen zákazníkům ale také provozovatelům hotelů.

Redakce

29. 8. 2012 12:16
| 1
Doba čtení: 1 minuta

Zapakatel.cz rekapituloval dva roky a předpovídal konec desítkám slevových serverů.

Zapakatel.cz na tiskové konferenci rekapituloval,  předpovídal vývoj trhu slevových serverů, oznamoval finanční výsledky, potvrdil snížení podílu Slevomatu (na 25 %) a zmínil pár dalších zajímavých věcí (které tradičně v tiskové zprávě nenajdete). Na konci loňského roku bylo na českém trhu přes 350 slevových portálů, v příštím roce jich zůstane relevantních deset. Zapakatel.cz oznamoval meziroční růst financí (15 %), návštěvnosti (+30 %) i počtu odběratelů neewsleteru (aktuálně 247 tisíc). V…

Daniel Dočekal

15. 8. 2012 13:44
| 3
Doba čtení: 2 minuty

Slevomat už není majoritním akcionářem firmy provozující slevový server Zapakatel.cz

Jak už jsme vás informovali na začátku měsíce, slevové servery Slevomat a Zapakatel si přestaly rozumět v obchodních otázkách, a tak se rozcházejí. Partnerství jedničky a dvojky na tuzemském trhu slevových serverů tak trvalo přesně rok. Právě před rokem Slevomat získal ve společnosti Spojka Group, která server Zapakatel provozuje, podíl ve výši 51 procent. Zbylých 49 procent vlastnil Jiří Carba. V listopadu byl Carbův obchodní podíl převeden na nově založenou firmu MCZ Group s.r.o. V té Carba…

Martin Vyleťal

15. 8. 2012 13:21
Doba čtení: 1 minuta

Groupon ve druhém čtvrtletí vydělal 33 milionů dolarů

Slevový server Groupon zaznamenal v druhém čtvrtletí tržby ve výši 568,3 milionů dolarů, analytici přitom předpokládali, že firma dosáhne tržeb ve výši 573,13 milionů dolarů. Za nižšími tržbami mohou být problémy s expanzí Grouponu v Evropě. Výkonný ředitel Grouponu Andrew Mason prohlásil, že dosavadní nabídky Grouponu v Evropě byly pro zákazníky příliš drahé a ani obchodníci nebyly se službou spokojeni, kvůli potížím Grouponu s implementací nových technologií, které měly nalákat více zákazníků.

Martin Vyleťal

14. 8. 2012 11:03
| 2
Doba čtení: 1 minuta

Slevové servery Slevomat.cz a Zapakatel.cz se rozešly, a nevypadá to na klidný rozvod

Přesně rok trvalo partnerství jedničky a dvojky na trhu slevových serverů. Teď si Slevomat.cz a Zapakatel.cz přestaly rozumět v obchodních otázkách, a tak se rozcházejí. Uvedla to Česká televize. „Postupem času se ukázalo, že Slevomat a Zapakatel jdou strategicky naprosto odlišnou cestou. Takže spolupráce teď dlouhodobě nedávala smysl,“ potvrdil v ČT spolumajitel Slevomatu Tomáš Čupr.

David Slížek

2. 8. 2012 21:40
Doba čtení: 2 minuty

Odborářský slevový server byl nedostupný. Útok přišel z IP adresy ministerstva práce, tvrdí odboráři

Dnes v poledne byl přibližně na čtvrt hodiny nedostupný odborářský slevový server odboryplus.cz. Odbory bez jakéhokoli důkazu tvrdí, že na ně zaútočil hacker, který používal IP adresu ministerstva práce a sociálních věcí. Z ministerstva na portál www.odboryplus.cz v poledne přišlo v řádu sekund několik tisíc útoků. Technická podpora útoky zablokovala. Portál byl zhruba 15 minut nedostupný, nyní je plně funkční, uvedla pro Aktuálně.cz mluvčí Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS)…

Martin Vyleťal

1. 8. 2012 16:55
Doba čtení: 1 minuta

Vykupto.cz vyrazilo do boje proti Alianci slevových portálů

„Založení Aliance slevových portálů s cílem získat a dlouhodobě udržet určitý podíl na trhu z našeho pohledu není zcela relevantní hned v několika rovinách. Spojení několika méně úspěšných serverů nemůže zákazníkovi poskytnou zmiňované výhody a kultivovat trh,“ uvedl Tomáš Bátrla, spoluzakladatel Vykupto.cz (viz tisková zpráva). "Tento krok je jasnou ukázkou posledního pokusu jak zachránit servery, které měly již dávno zaniknout,“ řekl Jiří Musil, spoluzakladatel Vykupto.cz.

Daniel Dočekal

22. 6. 2012 16:09
| 6
Doba čtení: 1 minuta

Allegro hodilo ručník do slevového ringu a ukončilo AukroCity

Byl to alespoň papírově ambiciozní projekt. Allegro se startem AukroCity před více jak rokem pokusil svézt na mánii slevových serverů. Naskočilo ale pozdě a nepřesvědčivě.

Patrick Zandl

1. 6. 2012 9:42
| 5
Doba čtení: 1 minuta

Centrum začíná nabízet slevy také v Plzni, Hradci, Pardubicích, Olomouci a Budějovicích

Slevový server Amplion.cz společnosti Centrum Holdings má nový vzhled a začíná své služby po Praze, Brně a Ostravě nabízet i v Plzni, Hradci Králové Pardubicích, Olomouci a Českých Budějovicích. „Amplion.cz oslavil 3. března své první narozeniny a během roku se nám podařilo v silné konkurenci získat pevné místo v TOP 5 provozovatelů slevových portálů na českém trhu," tvrdí manažer Amplion.cz Marek Polan.

Redakce

6. 4. 2012 16:16
Doba čtení: do minuty