Hlavní navigace

Vyhledávač slev Skrz.cz kupuje brněnský slevový server Vykupto.cz

David Slížek

Konsolidace na poli slevových serverů pokračuje. Vykupto.cz po pěti letech od vzniku mění majitele a bude měnit i obchodní model.

Jeden z největších slevových serverů Vykupto.cz mění majitele. Za nezveřejněnou cenu jeho aktiva převezme firma Skrz.cz s.r.o., která provozuje vyhledávač slev Skrz.cz. Firmy to oznámily v tiskové zprávě.

Prvním krokem po převzetí má být změna obchodního modelu Vykupto.cz. Server už nebude prodávat vouchery, ale podle tiskové zprávy se stane reklamním systémem pro třetí strany.

„Díky spojení se Skrz.cz budou mít nakupující na Vykupto.cz přístup k většímu množství akčních a unikátních cenových nabídek, než tomu bylo doposud. V nabídce Vykupto.cz přibudou zejména nabídky z oblasti zboží a módy,“ plánují firmy.

Skrz.cz přebírá aktiva Vykupto, ale nekupuje firmu jako takovou. Vykupto.cz s.r.o. bude nadále fungovat jako dosud a vypořádá všechny prodané vouchery i závazky. 

Content 2017 - tip Footshop

„Všechny dříve zakoupené vouchery mohou zákazníci standardně uplatňovat dle podmínek, za jakých je pořizovali. Zákazníci se také mohou nadále obracet na zákaznickou podporu Vykupto.cz, která bude plně funkční pro telefonický i emailový kontakt,“ slibují firmy.

Ve Vykupto.cz s.r.o. mají podle Obchodního rejstříku po 30% podílu zakladatelé společnosti Jiří Musil a Tomáš Bátrla, 40 % pak drží Slevomat.cz, s.r.o. Podle poslední zveřejněné výroční zprávy za rok 2012 měla firma tržby 58 milionů Kč a skončila ve ztrátě 4,3 milionu Kč. Novější výsledky v rejstříku nezveřejnila.

Našli jste v článku chybu?
27. 11. 2015 16:14

Se nedivte. Ještě nedávno Slevomat vyžadoval po partnerech aspoň 50% slevu i na zboží. Přitom každý ví, že až na výjimky je na zboží výrazně nižší marže než na službách, takže když si představíte, že původní cena je 100%, Slevomat chce, aby se to prodávalo za 50% a z těch 50% si ještě čtvrtinu vezme pro sebe, tak vás nutí reálně prodávat za 38% prodejní ceny.

Dneska už je to o tom, že Slevomat publikuje nabídky, kde je sleva (a to ještě pokud máte kliku a není ta sleva vylhaná, jak se často děj…

30. 11. 2015 12:00
Matěj (neregistrovaný)

ty padnou taky....to budou další agregátory co nebudou mít co agregovat.