Hlavní navigace

Jan Barta kupuje Zapakatel.cz, stávající tým jde stavět nový slevový server

29. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Třetí největší slevový server na českém trhu mění majitele. Podnikatel Jan Barta kupuje doménu a ochrannou známku. O závazky zákazníků se postarají odcházející vlastníci.

Zdálo se, že nás na poli slevových serverů v Česku už nečeká žádné velké překvapení. Zdání ale klame. Trojku na trhu, server Zapakatel.cz, kupuje firma ePojisteni.cz, za kterou stojí podnikatel Jan Barta.

„V pondělí jsme podepsali akvizici Zapakatel.cz, technicky kupujeme doménu zapakatel.cz, ochrannou známku a zákaznický kmen. Dosavadní provozovatel Zapakatel.cz Spojka Group, s.r.o. bude dál fungovat ve slevovém businessu pod jinou doménou a zachová si i zaměstnance a závazky,“ okomentoval Barta transakci na svém blogu.

ePojisteni už provozuje slevový agregátor SlevyDnes.cz. A z vyjádření obchodního šéfa firmy Dušana Šenkypla lze usuzovat, že se i Zapakatel.cz nově posune spíš do role agregátoru slevových nabídek. „Věříme ve výhodnost nabídky slev od více ověřených slevových portálů na jednom místě a přesně to uživatelům Zapakatel.cz nabídneme na jejich portále a v grafice, na kterou jsou zvyklí,“ říká.

“Příležitost, která se těžko odmítá,” komentuje prodej Jiří Carba, jeden ze zakladatelů Zapakatel.cz s tím, že získané peníze použije k rozjezdu nového slevového serveru.

Pro současné zákazníky je důležité, že dosavadní provozovatel Zapakatel.cz pro ně zajistí veškerou zákaznickou podporu a služby spojené se zakoupenými vouchery v souladu s tím, za jakých podmínek si slevy zakoupili.

ICTZ23

Podle údajů, které o sobě slevové servery publikovaly začátkem roku, byl Zapakatel – co se týká obratu – v loňském roce třetí největší službou na trhu. Čísla ovšem nelze ověřit z nezávislých zdrojů.

Největší české slevové servery v roce 2013

Server Obrat 2013 (mil. Kč) Obrat 2012  (mil. Kč)
1. Slevomat.cz 1009 758
2. Vykupto.cz 400 320
3. Zapakatel.cz 259 260
4. Hyperslevy.cz 221 159
5. Pepa.cz 218 138
6. Nakupvakci.cz 191 102
7. Amplion.cz neposkytuje neposkytl
8. Slevoteka.cz 119 60
9. Slever.cz 105 60
10. Berslevu.cz 94 nebyl v žebříčku
11. NewGo.cz 64 54

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn