Hlavní navigace

Slevomat už není majoritním akcionářem firmy provozující slevový server Zapakatel.cz

15. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali na začátku měsíce, slevové servery Slevomat a Zapakatel si přestaly rozumět v obchodních otázkách, a tak se rozcházejí. Partnerství jedničky a dvojky na tuzemském trhu slevových serverů tak trvalo přesně rok. Právě před rokem Slevomat získal ve společnosti Spojka Group, která server Zapakatel provozuje, podíl ve výši 51 procent. Zbylých 49 procent vlastnil Jiří Carba. V listopadu byl Carbův obchodní podíl převeden na nově založenou firmu MCZ Group s.r.o. V té Carba…

Jak už jsme vás informovali na začátku měsíce, slevové servery Slevomat a Zapakatel si přestaly rozumět v obchodních otázkách, a tak se rozcházejí. Partnerství jedničky a dvojky na tuzemském trhu slevových serverů tak trvalo přesně rok.

Právě před rokem Slevomat získal ve společnosti Spojka Group, která server Zapakatel provozuje, podíl ve výši 51 procent. Zbylých 49 procent vlastnil Jiří Carba. V listopadu byl Carbův obchodní podíl převeden na nově založenou firmu MCZ Group s.r.o. V té Carba drží 99,95 procent, zbylý podíl patří Slevomatu.

Nyní, v souvislosti se zmiňovaným rozchodem, se vlastnická struktura společnosti Spojka Group změnila. Slevomat má nově ve firmě pouze pětadvacetiprocentní podíl. MCZ Group si ponechala 49 procent a nově se mezi spolumajiteli firmy objevil Daniel Nytra s 26 procenty. Nytra přitom před vstupem Slevomatu do Spojka Group loni v srpnu, vlastnil ve firmě provozující server Zapakatel poloviční podíl.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.